Aizkraukles novada svētku apmeklētāji aktīvi piesakās e-parakstam un azartiski sacenšas par “Gudrākā pilsētnieka” titulu

Aizkraukles novada svētku apmeklētāji aktīvi piesakās e-parakstam un azartiski sacenšas par “Gudrākā pilsētnieka” titulu

Informācija medijiem, 12.08.2019.

 Aizkraukles novada svētku apmeklētāji sestdien, 10.augustā, ļoti aktīvi izmantoja iespēju saņemt eParaksts Mobile savā mobilajā tālrunī, kā arī azartiski iesaistījās viktorīnā “Gudrākais pilsētnieks”, atbildot uz jautājumiem par dažādiem e-pakalpojumiem. Aizkraukliešu uzrādītie rezultāti viktorīnā ir visaugstākie starp trim pilsētām, kurās viktorīna organizēta.

Kas ir e-adrese, ko var nosūtīt ar tās starpniecību, kādus izdevumus var iekļaut gada ienākumu deklarācijā, kur vērsties ar iesniegumu par slimības pabalsta piešķiršanu – šie un citi jautājumi vairāk nekā 100 viktorīnas dalībniekiem grūtības nesagādāja. Kopējais pareizo atbilžu skaits katrā jautājumā nebija zemāks par 75%, tas ir – vairāk nekā puse viktorīnas dalībnieku sniedza pareizas atbildes. Ļoti aktīvi viktorīnā piedalījās svētku palīgi – brīvprātīgie jaunieši, organizējot savdabīgu “mini turnīru” savā starpā.

Kā jau ziņots iepriekš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija! Dari digitāli!” pārstāvji sestdien, 10.augustā, piedalījās Aizkraukles novada svētkos, piedāvājot pilsētniekiem un viesiem gan piedalīties jau minētajā viktorīnā, gan izveidot e-adresi, pieteikties personas apliecībai (eID kartei), iegūt telefonā eParaksts Mobile un saņemt noderīgu informāciju par valsts un pašvaldību piedāvātajiem e-pakalpojumiem. Aktivitātes palīdzēja nodrošināt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” speciālisti.

Svētku apmeklētāji atzinīgi novērtēja programmas aktivitāšu teltī piedāvātās iespējas, aktīvi uzdeva jautājumus par eParaksta izmantošanu, e-adresi un citiem e-pakalpojumiem.

Programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” speciālisti un vēstnesis – e-adreses busiņš šovasar piedalījās trijos pilsētu un novadu svētkos – Bauskā, Jēkabpilī un Aizkrauklē,  lai dotu iespēju iedzīvotājiem apvienot patīkamo ar lietderīgo – proti, atpūsties svētkos un vienlaikus kļūt par eParaksta un e-adreses lietotājiem.

VARAM komunikācijas un mācību aktivitāšu programma “Mana Latvija! Dari digitāli!” tika uzsākta 2018.gada pavasarī ar mērķi izglītot sabiedrību un mainīt tās paradumus, pilnveidot iedzīvotāju un uzņēmēju prasmes valsts pakalpojumus saņemt elektroniski. Programmas laikā tiek organizēti dažādi pasākumi Latvijas reģionos, kuros iedzīvotājiem ir iespēja klātienē uzzināt, kā dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski. Vairāk var uzzināt vietnē mana.latvija.lv.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: vita.krievina@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

 

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.