Uzņēmējdarbība

Atbalsta iespējas

Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) regulāri rīko:

  • dažādus atbalsta pasākumus,
  • tirdzniecības misijas, Latvijas nacionālos stendus starptautiskajās izstādēs un
  • piedāvā pakalpojumus eksporta veicināšanai.

LIAA pakalpojumi eksporta veicināšanai klientiem tiek sniegti, slēdzot ilgtermiņa sadarbības līgumus, un atbalsts tiek piešķirts, pamatojoties uz iesniegumu par atbalsta saņemšanu.

 

Izmantojot EEN – Eiropas biznesa atbalsta tīkla platformu, kas palīdz uzņēmējiem veiksmīgāk darboties citās valstīs, uzņēmējiem piedāvā konkrētus un efektīvus risinājumus vairāk nekā 60 valstīs. Pieejamie pakalpojumi ietver:

Par atbalstu saistībā ar pārrobežu sadarbību lasiet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas tīmekļa vietnē. Lielāko ES fondu atbalsta daļu uzņēmējdarbībai pārvalda Ekonomikas ministrija.


Plašāka informācija par ES fondu programmām un atbalsta veidiem ir pieejama arī tīmekļa vietnē www.esfondi.lv

 

Ar izsludinātajām projektu atlasēm var iepazīties Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) tīmekļa vietnē. ES fondu atbalsts uzņēmējiem ir pieejams arī starpniekinstitūcijās, kas uzņēmējiem piedāvā ES fondu atbalsta iespējas dažādu aktivitāšu īstenošanai. Par ES fondu atbalsta iespējām konsultācijas un atbildes uz jautājumiem sniedz CFLA Klientu apkalpošanas centrs.

 

Uzņēmēji, kuri ražo lauksaimniecības produkciju, var pieteikties dažādām lauksaimniecības atbalsta programmām, kuras var apskatīt

Valsts ieņēmumu dienests piedāvā PVN īpašo maksāšanas režīmu preču importa darījumos – veikto preču importu maksājamās nodokļa samaksas atlikšanu līdz tās norādīšanai atbilstošā taksācijas perioda nodokļa deklarācijā. Tāpat ir jāsaņem atļauja īpašā PVN režīma piemērošanai. 


Detalizētāka informācija skatāma PVN regulējošajos normatīvajos aktos.

 

Vairāk informācijas pieejams sadaļās EksportsPārrobežu sadarbībaFinanšu atbalsts.

Scroll Up