Ziņas

Atskats uz programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” aktivitātēm: 2019. gada III ceturksnis

2019. gada III ceturksnis

Vasaras mēneši ir aizvadīti ļoti aktīvi – gan dodoties uz pilsētu un novadu svētkiem, gan kopā ar sadarbības iestādēm piedaloties Jaunrades festivālā iNovuss, gan iesaistoties Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinībās ar mērķi sniegt konsultācijas par e-pakalpojumu izmantošanu un rādīt, kā dažādas dzīves situācijas var risināt elektroniski jebkurā laikā un vietā. Savukārt oktobrī aicinām piedalīties ikgadējā akcija “Dienas bez rindām!”.

Nestāvi rindā – dari digitāli!

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 30.septembra līdz 4. oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Pērn tajā iesaistījās vairāk nekā 100 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā. Šogad akcijai esam aicinājuši pievienoties arī bibliotēkas, kas ir nozīmīgs informācijas un pakalpojumu saņemšanas punkts daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Plašāka informācija par akciju pieejama vietnē daridigitaliarhivs.lv.

Iniciatīvas “Dienas bez rindām” mērķis ir iedrošināt ikvienu saņemt pakalpojumus digitāli, iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību un mudināt dzīves situācijas ātrāk un ērtāk risināt tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Šogad pirmo reizi būs unikāla iespēja – iedzīvotājiem piedalīties tiešsaistes viktorīnā, ar kuras starpniecību noskaidrosim e-pakalpojumu jautājumos viszinošāko pašvaldību un/vai bibliotēku. Viktorīnu varēs aizpildīt jebkurā vietā un laikā, ja vien ir pieejams dators/mobilais telefons un internets. Bibliotēkās, iestādēs,  Valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centros darbinieki palīdzēs ar padomu, kā jāaizpilda viktorīna, bet pareizās atbildes gan aicinām atrast pašiem!

Bibliotēka vai pašvaldība, kuras klienti (apmeklētāji, atbalstītāji) būs bijuši visaktīvākie un viszinošākie, saņems īpašu pārsteigumu no programmas “Mana Latvijas. Dari digitāli!”. Tādēļ, ja viktorīnu aizpildi mājās vai jebkurā citā sev ērtā vietā, tev ir iespēja norādīt bibliotēku vai pašvaldību, kuru vēlies atbalstīt ar savu dalību!

Akcijas atklāšanas pasākums plānots 30.septembrī plkst.11.00 Galerijā Centrs (Rīga, Audēju iela 16), aicinām pievienoties ikvienu interesentu!

E-pakalpojumi dodas uz pilsētu un novadu svētkiem

Programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” pārstāvji kopā ar “vēstnesi” – e-adreses busiņu, šovasar piedalījās pilsētu un novadu svētkos Latvijas reģionos – Bauskā, Jēkabpilī un Aizkrauklē.

Svētku laikā pasākuma apmeklētāji varēja pieteikties eID kartei (personas apliecībai) un eParaksts mobile, kā arī saņemt informāciju par noderīgiem e-pakalpojumiem. Tāpat bija iespējams izveidot e-adresi, lai turpmāk visu saziņu ar valsts iestādēm veiktu elektroniski.

Azartiskajiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja  piedalīties viktorīnā “Gudrākais pilsētnieks”, noskaidrojot, kurš konkrētajā novadā ir erudītākais e-pakalpojumu lietošanā. Savus spēkus viktorīnā kopumā izmēģināja vairāk nekā 250 svētku apmeklētāji. Labāko rezultātu ieguvēji saņēma īpašos e-adreses krekliņus.

Plašāka informācija par norisēm pilsētu un novadu svētkos var lasīt vietnē daridigitaliarhivs.lv:

Dalība jaunrades festivālā iNovuss un Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinības pasākumos

Trīs dienas festivālā iNovuss, Lucavsalā, pasākuma dalībniekiem programmas aktivitāšu teltī bija iespējams pieteikties eParaksts mobile un izveidot e-adresi, kā arī piedalīties viktorīnā atbildot uz jautājumiem par e-pakalpojumiem. Kopumā tika noformēti vairāk nekā 50 pieteikumi eParaksts mobile, savukārt, viktorīnas dalībnieku skaits pārsniedza 200. Lielu interesi festivāla apmeklētāji izrādīja par dažādiem e-risinājumiem, tai skaitā e-adresi, eID karti, e-parakstu utt. Foto atskats par dalību festivālā iNovuss skatāms šeit.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas svētku viesiem bija iespēja saņemt konsultācijas par e-pakalpojumiem, e-adresi un iespēja piedalīties viktorīnā. LNB simtgades svinībās bijām iekļauti aktivitāšu sadaļā “Zinātkāro ceļš” un kopā ar Digitālo bibliotēku, uzņēmumu Tilde, Nacionālās enciklopēdijas redakciju un citiem stāstījām un rādījām dažādas digitālās iespējas.

Foto no LNB simtgades svinībām skatāmi šeit.

 Latvijā pieejami vairāk nekā 4000 digitālie aģenti

Kopš programmas darbības sākuma, 2018. gada aprīļa, par digitālajiem aģentiem kļuvušas vairāk nekā 4000 personas – bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu speciālisti. Digitālie aģenti ir vēstneši, kuri ne tikai paši apguvuši un izmanto valsts iestāžu e-risinājumus dažādu dzīves situāciju risināšanā, bet arī palīdz iedvesmot to izmantošanā citus. Sev tuvāko digitālo aģentu vari atrast Digitālo aģentu kartē .

Foto reportāžas no digitālo aģentu mācībām pieejamas Latvija.lv atbalsta vietnē daridigitaliarhivs.lv sadaļā Galerijas.

 Savukārt video intervijas un reportāžas Latvija.lv Youtube.com kontā.

Atrisini sev nepieciešamo dzīves situāciju izmantojot elektroniskās iespējas

Lai ikvienam palīdzētu ērtāk un vieglāk orientēties plašajā e-risinājumu (e-pakalpojumu, e-rīku, dažādu IKT platformu) piedāvājumā, sadarbībā ar vairāk nekā 70 iestādēm, publicēti 35 dzīves situāciju apraksti, kas vienuviet apvieno dažādu e-risinājumu secīgus izmantošanas soļus.

Visi apraksti pieejami: https://daridigitaliarhivs.lv/situacijas/

Jaunākās dzīves situācijas (ar ietvertiem e-pakalpojumu izpildes video):

 

 

 

 

 Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.