Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Attēli, fotogrāfijas un kartes

Latvijas kultūras liecības varat meklēt dažādos digitālajos resursos, kas uzkrāj attēlus, fotogrāfijas un kartes.

 

Portālā Zudusilatvija.lv bez maksas un bez reģistrēšanās varat sameklēt un aplūkot fotogrāfijās, senos zīmējumos un atklātnēs iemūžinātus cilvēkus un kultūrvēsturiskas ainavas no 19. gadsimta otrās puses līdz pat mūsdienām. Attēlus iespējams meklēt pēc tēmām, teritoriālās vietas vai portāla meklētājā ierakstot atslēgas vārdus. Reģistrējoties un pieslēdzoties portālam, varat pievienot savus attēlus un to parakstus. Portāla redaktors pirms attēlu publicēšanas izskatīs un pārbaudīs to atbilstību.

 

Vēl viena digitālā krātuve, kura ir bagāta ar kultūrvēsturiskām fotogrāfijām, ir tīmekļa vietne Redzidzirdilatviju.lv, kuras saturu iespējams aplūkot, informāciju par fotogrāfijām pārsūtīt un drukāt bez maksas, un bez reģistrēšanās portālā. Ja vēlaties saņemt fotogrāfiju kopijas, tās varat pasūtīt arhīvā. Krātuvē ir atrodami fotodokumenti no Latvijas Nacionālā arhīva fotodokumentu kolekcijām, kurās atspoguļota Latvijas vēsture, notikumi un cilvēki, sākot no 19. gadsimta 50. gadiem.

 

Latvijas ainavu bagātību attālinātai iepazīšanai noderīgs resurss ir portāls Ainavudargumi.lv. Portālā bez maksas brīvi pieejama informācija, fotogrāfijas un norādes par vietām un teritorijām Latvijā, kurām ir kāda īpaša kultūrvēsturiska vai dabas vērtība.

 

Lai aplūkotu Latvijas kartē Jūs interesējošās teritorijas dažādos laika posmos, izmantojiet Latvijas Nacionālās bibliotēkas karšu portālu Kartes.lnb.lv. Portālā bez maksas brīvi pieejamas gan mūsdienu ģeogrāfiskās kartes, gan senākas kartes un teritoriju plāni.

Scroll Up