Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Audio un video

Vai vēlaties noklausīties kādu agrāk iecienītu radio raidījumu vai vēlreiz noskatīties savā bērnībā iemīļotu televīzijas pārraidi? Šim nolūkam varat apmeklēt portālu Diva.lv, kurā pieejami Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kultūrvēsturiskie video un audio ieraksti. Portālā pieejamos failus iespējams atlasīt gan hronoloģiski, izvēloties konkrēta gada saturu, gan pēc noteikta atslēgas vārda, ko ieraksta meklētājā.

 

Bagātīgs video un audio materiālu klāsts bez maksas pieejams arī portālā Redzidzirdilatviju.lv. Sadaļā “Filmas” pieejama informācija par kinožurnāliem, kinohronikām un dažādiem dokumentālajiem filmējumiem, kā arī Latvijā radītajām spēlfilmām, dokumentālajām, animācijas, populārzinātniskajām, reklāmas un citu žanru filmām, kuras radījuši gan audiovizuālās jomas profesionāļi, gan amatieri laikposmā no 1910. gada līdz mūsdienām. Sadaļā “Skaņas ieraksti” pieejami dokumentālie skaņas ieraksti un mūzikas ieraksti no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām. Lietotājam ir iespēja meklēt sev interesējošo informāciju, veidot dokumentu sarakstus, noskatīties kinohroniku un dokumentālo filmējumu un noklausīties skaņas ierakstus, kuriem nav noteikti pieejamības ierobežojumi. Ar video un skaņas ierakstiem, kuri nav pieejami portālā, var iepazīties Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā, Šmerļa ielā 5, Rīgā.

 

Lai klausītos vēsturiskos Latvijas kino un kora mūzikas, operu, orķestra un populārās mūzikas, runu, tautas dziesmu un deju ierakstus, apmeklējiet Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas vēsturisko skaņu ierakstu kolekciju portālā Audio.lndb.lv. Skaņu ierakstus iespējams atlasīt pēc žanra, komponista, izpildītāja un izdevēja.

 

Ja interesējaties par Latvijas kino, apmeklējiet portālu Filmas.lv – datu bāzi, kurā  atrodamas ziņas par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada. Ziņas par filmām pieejamas sadaļā “Filmu Katalogs”, bet citās portāla sadaļās iespējams arī legāli un bez maksas noskatīties konkrētas Latvijas filmas. Tās var noskatīties datorā kādā no pašvaldību publiskajām bibliotēkām (portāla sadaļā “Skatīties Bibliotēkās”) vai vispārizglītojošās skolās (portāla sadaļā “Filmas Skolās”), savukārt portāla sadaļā “Skatīties Latvijā” ievietotas filmas, kuras portālā var noskatīties bez maksas jebkurā laikā un jebkurā Latvijas vietā.

Scroll Up