Mājoklis, pārcelšanās

Autovadītāja apliecība

Autovadītāja apliecība, kas izsniegta kādā no Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) dalībvalstīm, ir derīga transportlīdzekļa vadīšanai arī Latvijā līdz pat tās derīguma termiņa beigām. Ja vēlaties, apliecību, kas izdota kādā no ES vai EBTA dalībvalstīm, varat apmainīt pret Latvijas apliecību kādā no Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) klientu apkalpošanas centriem. Apliecības maiņa iespējama vien tad, ja pastāvīgi dzīvojat Latvijā. Nosacījumi autovadītāja apliecības izsniegšanai pieejami Ceļu satiksmes likumā. Vairāk par ārvalstīs izsniegtas apliecības maiņu, nepieciešamajiem dokumentiem lasiet šeit.


Kad vadītāja apliecībai beidzas derīguma termiņš, tā jāatjauno valstī, kur atrodas jūsu pastāvīgā dzīvesvieta. Dažādās dalībvalstīs izsniegtai apliecībai var būt atšķirīgs derīguma termiņš un atšķirties ierobežojumi vai īpaši noteikumi. Latvijā izsniegta autovadītāja apliecība ir derīga 10 gadus. Savukārt, ja esat ieguvis profesionālo kategoriju, tad jūsu vadītāja apliecības derīguma termiņš ir 5 gadi.


Ja apliecība izsniegta ārpus ES vai EBTA dalībvalstīm, tad apliecību transportlīdzekļa vadīšanai Latvijā var izmantot līdz 1 gadam no ierašanās brīža Latvijā. Vairāk par ārvalstīs izsniegtu autovadītāja apliecību un tās izmantošanu Latvijā lasiet CSDD tīmekļa vietnē. Ja persona Latvijā uzturas ilgāk par 1 gadu, tad apliecība ir jāapmaina, noteiktajā kārtībā nokārtojot vadīšanas eksāmenu CSDD. Pieteikšanās vieglā automobiļa vadīšanas eksāmenam iespējama elektroniski, izmantojot  e-CSDD platformu.


Ja esat ārvalstu pilsonis un Jums nav autovadītāja apliecības, informācija par to, kā iegūt autovadītāja apliecību Latvijā, pieejama CSDD tīmekļa vietnē. Atceraties, ka vadītāja apliecību izsniedz personām, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā. Visi nosacījumi autovadītāja apliecības izsniegšanai pieejami Ceļu satiksmes likumā.

Scroll Up