Ģimene, bērni

Ceļošana ar dzīvnieku

Eiropas Savienībā

Ja vēlaties vest suni, kaķi vai mājas (istabas) sesku ārpus valsts – Eiropas Savienības robežās, tam jābūt:

  • Apzīmētam ar mikroshēmu;
  • Mājas (istabas) dzīvnieka pasei;
  • derīgai vakcinācijai pret trakumsērgu;
  • suņiem, kas tiek vesti uz Īriju, Lielbritāniju, Somiju, Maltu – attārpošanai  pret Echinococcus multilocularis lenteņiem;

Ja neceļojat ar savu privāto auto, aicinām iepazīties ar izvēlētā pārvadātāja noteikumiem. Piemēram, aviokompānijas bieži vien ir izvirzījušas striktus noteikumus.

 

Informācija par mājdzīvnieku vešanu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm – Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļa vietnē: “Ceļojot ES” – “Suņu, kaķu vai citu lolojumdzīvnieku pārvietošana, ceļojot uz citu Eiropas Savienības dalībvalsti”, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta tīmekļa vietnē – “Ceļošana ar dzīvnieku”.

Ārpus Eiropas Savienības

Ceļojot ar dzīvnieku (suni, kaķi, mājas sesku) ārpus Eiropas Savienības, jāievēro konkrētās trešās valsts noteiktās prasības. Personai, kas pavada savu mājdzīvnieku, ir laikus jānoskaidro ievešanas prasības galamērķa valsts kompetentajā iestādē vai šīs valsts vēstniecībā.

 

Informācija par trešo valstu prasībām pieejama arī Zemkopības ministrijas tīmekļa vietnēPārtikas un veterinārā dienesta tīmekļa vietnē – “Ceļošana ar dzīvnieku”.

 

Lai izvestu suni, kaķi vai sesku uz kādu trešo valsti jeb valsti, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, un atgrieztos atpakaļ Eiropas Savienības teritorijā, ir nepieciešama:

  • identifikācija (mikroshēma vai skaidri salasāms tetovējums, kas uzlikts pirms 2011. gada 3. jūlija);
  • Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pase;
  • derīga vakcinācija pret trakumsērgu;
  • Atsevišķos gadījumos – trakumsērgas antivielu titrēšanas tests;
  • papildus ir jāizpilda konkrētās trešās valsts prasības, uz kuru Jūs izceļojat ar savu dzīvnieku, piemēram, papildus varētu būt nepieciešami izmeklējumi uz infekcijas slimībām, parazītiem, veterinārās apstrādes.

Suņa, kaķa vai mājas seska ievešana no trešajām valstīm

Ja mājdzīvnieku ieved no Andoras, Fēru salām, Gibraltāra, Grenlandes, Islandes, Lihtenšteinas, Monako, Norvēģijas, Sanmarīno, Šveices un Vatikāna Pilsētvalsts, jāievēro tādas pašas prasības, kā ceļojot pa Eiropas Savienību. Pārvietojoties no šīm valstīm, līdzi jābūt atbilstoši aizpildītai lolojumdzīvnieka pasei.

 

Vairāk informācijas VID tīmekļa vietnē, sadaļā Lolojumdzīvnieku pārvietošana.

Scroll Up