Tiesību aizsardzība

Ceļu satiksme

Bērnu drošība uz ceļa

Lai pārliecinātos par to, ka bērns ir zinošs un prasmīgs ceļu satiksmes loceklis, vērts pievērst uzmanību speciāli bērnu drošībai uz ceļa izstrādātiem informatīvajiem resursiem.

 

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izstrādātajā tīmekļa vietnē Berniem.csdd.lv pieejami konkursi, informācija par satiksmes drošību, spēles, mācību materiāli, video un velosipēda vadītāja eksāmenam noderīga informācija.

 

Ja bērns pārvietojoties izmanto velosipēdu, nepieciešamas velosipēda vadītāja tiesības (bez tiesībām ar velosipēdu drīkst braukt tikai pa pagalmiem, parkiem un citām vietām, kurās nav mehāniskā transporta kustības). Velosipēda vadītāja tiesības var iegūt jau no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu (testu). Vairāk lasiet sadaļā Velosipēda vadītāja tiesības.

Satiksmes negadījumi

Ja esat nokļuvis ceļu satiksmes negadījumā un kāds ir cietis, bojāta trešās personas manta, vai arī avārijā iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi, nepieciešams izsaukt Ceļu policiju, zvanot uz 110. Nekādā gadījumā nepametiet notikuma vietu.

 

Ja ceļu satiksmes negadījumā:

 

  • ir iesaistīti tikai divi transportlīdzekļi,
  • nav cietušu personu,
  • nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai,
  • iesaistītajiem transportlīdzekļiem nav radušies tādi bojājumi, kuru dēļ tie nedrīkst vai nevar turpināt ceļu,
  • iesaistītie autovadītāji spēj vienoties par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem,

 

drīkst aizpildīt saskaņoto paziņojumu. Vairāk par saskaņoto paziņojumu un rīcību satiksmes negadījumā lasiet Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja tīmekļa vietnē.

 

Ja negadījumā kāds ir cietis un nepieciešams izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, zvaniet uz 113. Par iespējām, kā rīkoties, ja gūta trauma, vairāk lasiet sadaļā Kur meklēt palīdzību slimības vai traumas gadījumā?

 

Izmantojiet Latvijas Valsts ceļi tīmekļa vietnē pieejamās kartes, tai skaitā melno punktu karti, braukšanas apstākļu karti un smagu ceļu satiksmes negadījumu karti, lai pārbaudītu plānoto maršrutu un pievērstu lielāku uzmanību bīstamām ceļa vietām.

 

Interaktīva karte ar datiem par satiksmes negadījumu statistiku un iespēju atlasīt datus pēc dažādiem parametriem pieejama arī Iekšlietu ministrijas Informācijas centra e-pakalpojumā “Ceļu satiksmes negadījumu un pārkāpumu notikuma vietu analīzes informācijas sistēma (CAIS)”.

 

Lai saņemtu informāciju par savu transportlīdzekli, pārkāpumu uzskaites punktiem, samaksātu sodus un veiktu citas ar Jūsu transportlīdzekli saistītas darbības, izmantojiet Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) e-pakalpojumus platformā e-CSDD.

Scroll Up