Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids

UZMANĪBU!!! Līdz 12.10.2020. šeit tiks ievietoti visi publicitātes materiāli, tai skaitā plakāti un sociālo tīklu vizuālizācijas, kurus aicinām izmantot, lai informētu savus klientus par akcijas norisi!

No 19. oktobra līdz 25. oktobrim  aicinām iesaistīties ikgadējā akcijā “Dienas bez rindām”, kurai šogad esam devuši jaunu vadmotīvu “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids”. Akciju organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā.

Akcijas mērķis ir nemainīgs – mudināt sabiedrību pieteikt valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski, izmantot valsts piedāvātos digitālos rīkus (e-paraksts, e-adrese u.c.), lai ikdienas dzīves situāciju risināšana būtu ērtāka, ātrāka un arī lētāka.

Ņemot vērā pārmaiņas, kādas mūsu ikdienā ienesis COVID-19, šogad visas aktivitātes akcijas laikā plānotas attālināti – tie būs gan vebināri, gan dažādas aktivitātes tiešsaistes resursos (tīmekļvietnēs, sociālajos tīklos).

Šajā lapā būs pieejama visa informācija pa akcijas norisi. Tā tiks papildināta un aktualizēta.

Nedēļas provozoriskā norise:

19.oktobrisAtklāšanas diena, galvenā tēma – dažādi digitālie rīki

Plkst.10.00 – tiešsaistē – atklāšanas uzrunas un vebinārs, kurā stāstīsim par e-parakstu, e-adresi. Vebināru papildinās viktorīna, kurā varēs piedalīties ikviens skatītājs. Vebināru rādīsim vietnē mana.latvija.lv un programmas profilā sociālajā tīklā Facebook.

20.oktobris – Kultūra un izglītība

Plkst.10.00 (laiks var tikt precizēts)

• tulkošanas platformas Hugo.lv iespējas,
• “Digitālā bibliotēka” – kā to vislabāk un ērtāk izmantot,
• “Digitālais kultūras mantojums” – iepazīt kultūru digitāli, kā papildus iespēju klātesamības kultūrai ikviena cilvēka ikdienas dzīvē,
• Kas aktuāls bibliotēkās reģionos? (apmeklētāju interese par e-pakalpojumiem (ne tikai bibliotēkas), zināšanas, prasmes, kā bibliotēka var palīdzēt, kā bibliotēkas strādā attālināti u.c.).

Papildus – viktorīna tiešsaistē.
Tiešraide mana.latvija.lv un Facebook.

21.oktobrisNodarbinātība

Plkst.10.00 (laiks var tikt precizēts)

• digitālās iespējas darba meklētājiem,
• pieteikšanās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumiem elektroniski,
• e-pakalpojumi darba aizsardzībā.

Papildus – viktorīna tiešsaistē.
Tiešraide mana.latvija.lv un Facebook.

22.oktobrisUzņēmējdarbība

Plkst.10.00 (laiks var tikt precizēts)

• uzņēmējdarbības reģistrēšana elektroniski, Uzņēmumu reģistra pāreja uz pilnībā attālinātu saziņu, citi noderīgi Uzņēmumu reģistra e-pakalpojumi,
• Valsts ieņēmumu dienesta (VID) e-pakalpojumi, elektroniskā saziņa ar VID ikdienas darbā,
• uzņēmēja pieredze ikdienas darbā, lietojot e-pakalpojumus.

Papildus – viktorīna tiešsaistē.
Tiešraide mana.latvija.lv un Facebook.

23.oktobris – Vides aizsardzība

Plkst.10.00 (laiks var tikt precizēts)

• Valsts vides dienesta piedāvātie e-pakalpojumi,
• Dabas aizsardzības pārvaldes digitālie resursi un to sniegtās iespējas,
• Ejam dabā, iepazīstam to un saudzējam!

Papildus – viktorīna tiešsaistē.
Tiešraide mana.latvija.lv un Facebook.

CITAS AKTIVITĀTES

E-pakalpojumu zināšanu viktorīna

Tāpat kā pērn noskaidrosim erudītākos e-pakalpojumu pārzinātājus. Ikviens interesents varēs piedalīties tiešsaistes viktorīnā, atbildot uz jautājumiem par e-pakalpojumiem un digitālajiem risinājumiem.
Viktorīnas norises laiks – no 19. līdz pat 25. oktobrim. Saite uz viktorīnas vietni tiks publicēta 19. oktobrī un būs pieejama vietnes mana.latvija.lv pirmajā lapā.

Zinošākajiem – balvas!

Foto un video konkurss sociālo tīklu lietotājiem

Programmas mana.latvija.lv sociālo tīklu profilos izsludināsim foto un video konkursu “Digitālais plecs”. Sociālo tīklu lietotāji tiks aicināti iesūtīt foto vai video materiālus, kā viņi palīdz tuviniekiem, draugiem, kaimiņiem vai jebkuram citam līdzcilvēkam apgūt e-pakalpojumus vai digitālo rīku izmantošanu, piemēram – palīdz pirmo reizi datorā izmantot e-parakstu.

Iesūtītie foto un video materiāli tiks publicēti programmas profilos sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram un draugiem.lv. Akcijas norises beigās izvēlēsimies uzvaretājus, kuri saņems veicināšanas balvas.

Konkursa un viktorīnas precīzus noteikumus drīzumā publicēsim gan šajā vietnē, gan mana.latvija.lv publiskajā daļā. Tāpat noteikumi (foto/video konkursa) tiks publicēti sociālajos tīklos, aicinot lietotājus piedalīties un iesūtīt fotogrāfijas un/vai video.