Oficiālā elektroniskā adrese jeb E-adrese

Kas ir
e-adrese?

E-adrese ir personalizēta pastkastīte portālā Latvija.lv, kurai vari piekļūt, pieslēdzoties portālam ar savu digitālo identitāti (piemēram, izmantojot eParaksts personas apliecībā jeb eID kartē).

E-adresē vari sazināties ar vairāk nekā 3000 iestādēm jebkurā laikā un no jebkuras atrašanās vietas. Tostarp ir ne tikai valsts un pašvaldību iestādes, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts darba inspekcija, Konkurences padome u.c., bet arī tiesu iestādes, zvērināti tiesu izpildītāji un maksātnespējas procesa administratori, kā arī privātpersonas, kurām ir deleģēts valsts pārvaldes uzdevums.

No e-adreses nevar sūtīt vēstules citiem iedzīvotājiem vai uzņēmumiem, ja vien tiem nav uzticēta valsts pārvaldes funkcija, t.i., šobrīd saziņa e-adresē fiziskām un juridiskām personām ir pieejama tikai ar iestādēm.

Ja tev kā fiziskai personai vai tavam uzņēmumam, biedrībai, nodibinājumam, arodbiedrībai (pilnu sarakstu skatīt šeit) ir izveidota e-adrese, turpmāk iestādes ar tevi vispārējā gadījumā sazināsies šajā digitālajā pastkastītē, nevis, piemēram, papīra formātā uz juridisko adresi. Izņēmuma gadījumi var, piemēram, pastāvēt informācijas un dokumentu sūtīšanas kārtībai kriminālprocesā, civilprocesā, administratīvajā procesā tiesā, administratīvo pārkāpumu procesā un Satversmes tiesas procesā.

Juridiskas personas e-adresi var izveidot tikai tās pārstāvētiesīgā persona, kas ir reģistrēta Uzņēmumu reģistrā.

No 2023.gada 1.janvāra e-adreses lietošana juridiskām personām ir obligāta!

Ieguvumi no e-adreses lietošanas

Sūti iesniegumus un dokumentus vai pieprasi pakalpojumus jebkurā laikā un no jebkuras atrašanās vietas.

Saudzē vidi un vairs nesaņem vēstules no iestādēm papīra formātā.

Saņem visas ienākošās vēstules laikā un vienuviet. Nenokavē neko svarīgu!

Esi drošs, ka tavi oficiālie dokumenti būs pasargāti no krāpniekiem elektroniskajā vidē un nepazudīs no pasta kastītes izdrukātā veidā.

Lietojot e-adresi, vari būt pārliecināts, ka dokumenta sūtītājs ir tas, par ko uzdodas.

Kur vērsties pēc palīdzības?

E-adreses pārzinis ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra

E-adreses informatīvs atbalsts ir pieejams pa tālruni 67502757 vai

biežāk uzdotie jautājumi