Tiesību aizsardzība

Esiet valodas draugs!

Ja pamanāt iespējamu valsts valodas pārkāpumu un vēlaties par to ziņot, vai tieši pretēji – vēlaties uzslavēt latviešu valodai draudzīgu uzņēmumu, preses izdevumu vai tīmekļa vietni, varat izmantot Valsts valodas centra (VVC) radīto bezmaksas mobilo lietotni “Valodas draugs”.

 

Pirms lietotnes izmantošanas Jums tajā ir jāpieslēdzas ar kādu no trim piedāvātajiem pieslēgšanās veidiem – Google, Facebook.com vai Draugiem.lv kontu.

 

Lai iesniegtu ziņojumu, lietotnes sadaļā “Jauns ziņojums” izvēlieties ziņojuma veidu: “Uzslava” vai “Pārkāpums”. Lietotnē ziņojumam pievienojiet fotoattēlu (līdz 10 MB) vai video (līdz 15 sekundēm) no mobilās ierīces galerijas vai ar mobilās ierīces kameru, nofotografējot/nofilmējot iespējamo pārkāpumu vai uzslavējamo objektu.

 

Lai VVC darbinieki saņemtu informāciju, kur atrodas ziņojumā minētais objekts, tiek aktivizētas Jūsu viedtālrunī izvēlētās pozicionēšanas metodes (GPS satelīts, mobilais interneta tīkls, Wi-Fi vai kāda cita metode), iegūstot ierīces atrašanās vietas datus. GPS koordinātas var arī atslēgt, ja tās nav nepieciešamas vai objekta atrašanās vieta ir cita (atzīmējiet “Neizmantot GPS” ziņojuma loga apakšdaļā).

 

Ziņojuma tekstā Jums ir iespēja papildus norādīt būtisku informāciju, lai palīdzētu VVC darbiniekiem izprast situāciju. Ja ziņojumu vēlaties nosūtīt vēlāk, to iespējams saglabāt kā melnrakstu (meklēt sadaļā “Melnraksti”). Vispirms tiek izskatīti ziņojumi par iespējamiem pārkāpumiem, lai ziņotāji pēc iespējas īsākā laikā saņemtu atbildi par lietas virzību.

 

Pēc ziņojuma nosūtīšanas  aktuālos ziņojumus varat apskatīt sadaļā “Mani ziņojumi”. Tiklīdz VVC darbinieki veiks kādas darbības ziņojuma izskatīšanas gaitā, Jūs par tām tiksiet informēts. Ja ziņojums ir izskatīts un lieta atrisināta, sarakste par konkrēto ziņojumu tiks slēgta, un ziņojuma statuss tiks mainīts uz “Atrisināts”.

 

VVC neizpauž Jūsu ievadīto personisko informāciju trešajām personām!

 

Sasniedzot 21 gada vecumu, Jūs varat kļūt par VVC sabiedrisko palīgu un savas dzīvesvietas reģionā konsultēt cilvēkus par valsts valodas lietojumu publiskajā vidē.

 

Lai atzinīgi novērtētu atbilstošu valsts valodas lietojumu, VVC ik gadu organizē akcijas: “Latviešu valodai draudzīga vide” un “Latviešu valodas kvalitāte periodiskajā presē”. Vairāk lasiet par akcijām tīmekļa vietnē www.vvc.gov.lv

Scroll Up