Akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” otrā diena – kultūra

Akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” otrā diena – kultūra
Karte nav pieejama

Datums un laiks:
20/10/2020
10:00 - 11:15


Veltīsim uzmanību digitālajam kultūras mantojumam un dažādiem digitālajiem resursiem, kas var noderēt gan mācībām, gan darbam, gan atpūtai.

Arī kultūra var būt digitāla – tās var būt virtuālās izstāžu ekskursijas, dažādas datu bāzes un vēl. Skaidrosim jēdzienu “Digitālais kultūras mantojums”, kā izmantot Latvijā izgudroto tulkošanas rīku Hugo.lv, cik plašas iespējas varam gūt, izmantojot “Digitālo bibliotēku”.

Seminārs (vebinārs) tiks translēts tiešraidē programmas kontos sociālajos tīklos Facebook un Youtube kanālā, kā arī mana.latvija.lv.

Runas personas:

KISC, Hugo.lv projekta vadītājs Jānis Ziediņš,

LNB Digitālās bibliotēkas vadītājs Artūrs Žogla,

Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre Alīna Pūce. 

Galvenās pasākuma tēmas: 

  • Hugo.lv iespējas,
  • “Digitālā bibliotēka” – kā to vislabāk un ērtāk izmantot,
  • “Digitālais kultūras mantojums” – iepazīt kultūru digitāli, kā papildus iespēju klātesamības kultūrai ikviena cilvēka ikdienas dzīvē.
  • Kas aktuāls bibliotēkās reģionos? (apmeklētāju interese par e-pakalpojumiem (ne tikai bibliotēkas), zināšanas, prasmes, kā bibliotēka var palīdzēt, kā bibliotēkas strādā attālināti u.c.

Jo digitālāki kļūstam, jo zaļāk dzīvojam!

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz ikgadējās akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām”), kas norisināsies no 2020. gada 19. oktobra līdz 25. oktobrim.

Akcijas mērķis ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz, popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Informēt par akcijas laikā plānotajām aktivitātēm.

Scroll Up