Vebinārs ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem

Vebinārs ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem
Karte nav pieejama

Datums un laiks:
14/10/2020
15:00 - 16:15


Pasākuma mērķis ir sniegt praktisku informāciju diasporām un ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem par e-iespējām, kas var noderēt saziņā ar Latvijas valsts iestādēm un pašvaldībām, kā arī informēt par aktualitātēm reemigrācijas jomā, vienlaikus sniedzot praktiskus ieteikumus dažādu formalitāšu kārtošanā reemigrantiem.

 Organizatori: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Ārlietu ministrija (ĀM) sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centru” (LVRTC) un Kurzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatorpunktu.

Vebināru varēs vērot Latvija.lv kanālā YouTube.com un šeit, mana.latvija.lv*

Vebināra sākums – plkst.15.00, norises ilgums – apmēram 1h.

Laiks Runas persona / saturs
15.00 VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs (prezentācija): par e-pakalpojumu izmantošanas veicināšanu ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem; e-pakalpojumi un digitālie rīki šobrīd aktuālākie kā vēl nekad, ņemot vērā pārvietošanās ierobežojumus. Resurss Mana.latvija.lv – 50 dzīves situāciju apraksti, kas palīdzēs orientēties e-pakalpojumu klāstā. E-adrese – unikāls, valsts nodrošināts digitālais rīks saziņai ar Latvijas valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm no jebkuras vietas pasaulē.
15.10  ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa
15.20 Hella Madara Šabaka, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” Korporatīvās komunikācijas daļas reklāmas vadītāja:

par e-parakstu kā svarīgu un ikdienā ērti lietojamu katra cilvēka e-identitātes sastāvdaļu kurš tagad atzīts visā Eiropā; par eParaksts mobile – dokumentu parakstīšanu mobilajā – kā to pieslēgt un ērti izmantot ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem; par eParaksts mobile kā atslēgu, lai pieslēgtu e-adresi.

15.30 Gatis Litvins, Latvijas Zvērinātu notāru padome izpilddirektors – par pakalpojumu Digi Notārs
15.40 Agnese Berģe: par VARAM un plānošanas reģionu kopīgi īstenotā pasākuma 2018.-2020. gadam “Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai “Reģionālās remigrācijas koordinators”” realizācijas rezultātiem – aktuālie jautājumi, piedāvātie risinājumi, statistika par pieņemtajiem likumdošanas grozījumiem un nostādnēm tuvākajiem gadiem attiecībā uz emigrantiem un reemigrantiem.

Par kādiem jautājumiem vērsties pie koordinatoriem; kā attālināti risināt dzīves situācijas – saziņa ar jebkuru iestādi; kas deklarējies dzīvesvietā; par darba stāžu un nomaksātajiem nodokļiem Latvijā; kas jāievēro Latvijas valstspiederīgajiem ārzemēs; dzīves situācija: Atgriešanās un pārcelšanās uz dzīvi Latvijā. Kā nokārtot iesniegumu par bērna uzņemšanu skolā un kārtot dažādus ar nekustamo īpašumu saistītus jautājumus (apsaimniekošana, nodokļu aprēķini un maksājumi, būvniecība, restaurācija utt.)

15.50 Reemigranta pieredzes stāsts: par atgriešanās iemesliem; par praktiskiem soļiem kā atgriešanās Latvijā tika organizēta; par iedzīvošanos un pirmajiem iespaidiem pēc atgriešanās; par ieteikumiem, kas jāņem vērā citiem, kuri vēlas atgriezties. Kā var palīdzēt attālināta saziņa dažādu dzīves situāciju risināšanai pārcelšanas procesā.
16.00 – 16.10 Jautājumi / atbildes.

 

 

Scroll Up