Vebinārs pašvaldību darbiniekiem – Atvērtie dati, to uzkrāšanas, publicēšanas un izmantošanas iespējas. Pašvaldību atvērto datu hakatons – mērķi, norise, iesaistes iespējas.

Vebinārs pašvaldību darbiniekiem – Atvērtie dati, to uzkrāšanas, publicēšanas un izmantošanas iespējas. Pašvaldību atvērto datu hakatons – mērķi, norise, iesaistes iespējas.
Karte nav pieejama

Datums un laiks:
12/09/2019
10:00 - 11:00


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA) aicina pašvaldību darbiniekus piedalīties vebinārā (interneta tiešraides pasākumā), kas notiks 12.septembrī no plkst.10.00 līdz 11.00.

Video tiešraide būs pieejama LPS mājaslapā un vietnē mana.latvija.lv.

Pasākuma galvenais mērķis ir sniegt praktisku informāciju pašvaldību darbiniekiem par atvērto datu kopu sagatavošanu, publicēšanu un tālāku izmantošanu, vienlaikus aicinot iesaistīties VARAM sadarbībā ar LATA rīkotajā atvērto datu hakatonā šā gada rudenī.

 Pašvaldību rīcībā ir daudz datu, tomēr trūkst zināšanu par atvērto datu kopu sagatavošanu un publicēšanu mašīnlasāmā formātā un to tālākas izmantošanas iespējām. Pašlaik atvērto datu portālā data.gov.lv ir publicēti tikai daži desmiti pašvaldību sagatavoto datu kopu. Tai pat laikā Latvijā atsevišķas pašvaldības ir labi apguvušas atvērto datu sagatavošanas principus un var sniegt noderīgu informāciju kolēģiem.

Tiešraides pasākumā vēlamies jums pastāstīt par:

  • Latvijas atvērto datu portāls data.gov.lv – kas ir atvērtie dati, kā tos sagatavot, kāds ir to normatīvais regulējums u.c. praktiski jautājumi.
  • Pašvaldību pieredzi atvērto datu sagatavošanā un izmantošanā.
  • Ģeotelpiskās informācijas izmantošanu atvērto datu sagatavošanā.
  • Pašvaldību atvērto datu hakatons – mērķis, norise, iesaistes iespējas.

Veibāra ieraksts būs pieejams gan LPS video tiešraižu arhīvā, gan Latvija.lv kontā sociālajā tīklā Youtube.com.

Scroll Up