Vebinārs pašvaldību darbiniekiem – Atvērtie dati, to uzkrāšanas, publicēšanas un izmantošanas iespējas

Vebinārs pašvaldību darbiniekiem – Atvērtie dati, to uzkrāšanas, publicēšanas un izmantošanas iespējas
Karte nav pieejama

Datums un laiks:
13/06/2019
11:45 - 12:45


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) un Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociāciju (LATA) aicina pašvaldību darbiniekus piedalīties vebinārā (interneta tiešraides pasākumā), kas notiks 13.jūnijā no plkst.11.45 līdz 12.30. Video tiešraide būs pieejama LPS mājaslapā un vietnē mana.latvija.lv.

Pasākuma galvenais mērķis ir sniegt praktisku informāciju pašvaldību darbiniekiem par atvērto datu kopu sagatavošanu, publicēšanu un tālāku izmantošanu, vienlaikus aicinot iesaistīties VARAM sadarbībā ar LATA rīkotajā atvērto datu hakatonā šā gada rudenī.

 Pašvaldību rīcībā ir daudz datu, tomēr trūkst zināšanu par atvērto datu kopu sagatavošanu un publicēšanu mašīnlasāmā formātā un to tālākas izmantošanas iespējām. Pašlaik atvērto datu portālā data.gov.lv ir publicēti tikai daži desmiti pašvaldību sagatavoto datu kopu. Tai pat laikā Latvijā atsevišķas pašvaldības ir labi apguvušas atvērto datu sagatavošanas principus un var sniegt noderīgu informāciju kolēģiem.

Tiešraides pasākumā vēlamies jums pastāstīt par:

  • Latvijas atvērto datu portāls data.gov.lv – kas ir atvērtie dati, kā tos sagatavot, kāds ir to normatīvais regulējums u.c. praktiski jautājumi.
  • Pašvaldības pieredze atvērto datu sagatavošanā un izmantošanā.
  • Atvērto datu būtība un pieejamība lietotājiem – kā izmantot datus jaunu pakalpojumu izveidei, sabiedrības paradumu izpētei un informācijas analīzei. Iesaistīšanās hakatonā, iegūstot pašvaldībai noderīgus rīkus.

Veibāra ieraksts būs pieejams gan LPS video tiešraižu arhīvā, gan Latvija.lv kontā sociālajā tīklā Youtube.com.

Scroll Up