Darbs, pensijas

Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana

Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt no katra kārtējā gada 1. marta par iepriekšējiem trim gadiem. Personām, kurām gada ienākumu deklarācija jāsniedz obligāti, tas jāizdara laika periodā no 1. marta līdz 1. jūnijam. Ja gada ienākumi pārsniedz 55 000,00 EUR, tad deklarācija jāiesniedz no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.

 

Gan brīvprātīgās, gan obligātās ienākumu deklarācijas iesniegšanas gadījumā, par katru gadu jāiesniedz atsevišķa gada ienākumu deklarācija.

 

Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt:

 

 

Deklarācijas iesniegšana, izmantojot VID EDS, ļauj ietaupīt laiku, jo deklarācijā automātiski tiks atspoguļoti Jūsu gūtie ienākumi, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem no iepriekšējiem gadiem. Automātiski no datu bāzēm deklarācijā tiek ielasīta informācija par augstskolām veiktajiem maksājumiem, iemaksām privātajos pensiju fondos, veselības un dzīvības apdrošināšanu.

 

Ar 2016. un 2017. gadu deklarāciju iesniegšanas kārtību un prasībām, kas atšķiras no 2018. gada, varat iepazīties  VID  tīmekļa vietnē.

 

Lai elektroniski iesniegtu brīvprātīgo gada ienākumu deklarāciju:

 

  • pieslēdzieties VID EDS  un sākumlapā atveriet sadaļu Gada ienākumu deklarācija;
  • izvēlieties deklarācijas sagatavošanu un norādiet gadu, par kuru iesniegsiet deklarāciju;
  • atzīmējiet sadaļas, kuras iesniegsiet deklarācijā;
  • ja vēlaties pievienot papildus attaisnotos izdevumus apliecinošus maksājumu dokumentus, nospiediet “Pievienot maksājuma dokumentu”;
  • norādiet aktuālo kontaktinformāciju un pārbaudiet datu pareizību;
  • atzīmējiet, vai deklarācija ir pirmreizēja vai precizēta (labojums iepriekš sūtītai).
  • iesniedziet deklarāciju, noklikšķinot uz pogas Iesniegt.

 

Lai saņemtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un pārbaudītu vai izlīdzinātu IIN maksājumu, izvēlieties vienkāršotu deklarācijas aizpildīšanas veidu.

 

 

Ja esat guvis ienākumus ārvalstīs un citus ar IIN apliekamus ienākumus (skatīt sadaļu “Kad gada ienākumu deklarāciju jāsniedz obligāti?”), izvēlieties detalizētu deklarācijas aizpildīšanas veidu.

 

 

VID darbinieki pārbaudīs iesniegtās deklarācijas datus un gadījumā, ja konstatēs nepilnības, aicinās Jūs tās labot un iesniegt precizētu versiju. Pārmaksāto nodokļu atmaksu saņemsiet trīs mēnešu laikā no deklarācijas iesniegšanas dienas.

 

Attaisnotos izdevumus apliecinošos dokumentus var ērti saglabāt un pievienot deklarācijai, izmantojot mobilo lietotni Attaisnotie izdevumi. Ar tās palīdzību Jūs varat nofotografēt čekus, kvītis u.c. maksājumu dokumentus un nosūtīt uz savu VID EDS profilu.  Čeki, kas uzreiz pēc pakalpojuma saņemšanas, tikuši nosūtīti, neizbalēs, nepazudīs un vienmēr būs Jūsu VID EDS profilā atbilstošā izmērā un formātā. Čekus lietotnē varat uzglabāt mobilajā lietotnē līdz deklarācijas iesniegšanas brīdim.

 

 

Mobilajai lietotnei “Attaisnotie izdevumi” varat pieslēgties, izmantojot savu VID EDS lietotājvārdu un paroli. Lietotnē varat identificēties arī ar QR koda palīdzību, kas atrodams VID EDS sadaļā Profils:

  • atveriet profila lapu ar tajā redzamu QR kodu;
  • mobilajā lietotnē izvēlieties Autentificēties ar QR kodu un lietotnē atvērto QR koda skeneri pietuviniet datora ekrānā redzamajam QR kodam līdz brīdim, kamēr kods tiek nolasīts un ir notikusi sekmīga pieslēgšanās;
  • kad būsiet pieslēdzies ar lietotājvārdu un paroli vai QR kodu, mobilā lietotne identificēs Jūsu profilu un Jums lietotnē būs pieejamas divas sadaļas. Viena, kurā iespējams pievienot attaisnotos izdevumus apliecinošo dokumentu fotogrāfijas un otra, kurā varat norādīt informāciju par saviem ģimenes locekļiem.

Elektroniskās gada ienākumu deklarācijas obligāts aizpildīšanas un iesniegšanas process atšķiras no brīvprātīgas gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas ar to, ka tajā nepieciešams aizpildīt vairāk sadaļu, kurās Jums jānorāda ienākumi no savas saimnieciskās darbības vai citi obligāti deklarējami ienākumi. Ar detalizētu obligātās ienākumu deklarācijas iesniegšanas procesu iepazīstieties VID informatīvajā materiālā.

 

Pēc elektroniskās deklarācijas iesniegšanas uz Jūsu norādīto e-pastu un e-adresi (ja esat tās lietotājs) saņemsiet ziņu par deklarācijas pieņemšanu vai noraidīšanu (detalizētāka informācija par noraidīšanas iemesliem būs pieejama Jūsu VID EDS profilā).

Scroll Up