Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Iepirkšanās trešo valstu (ārpus ES) internetveikalos

Iepērkoties trešo valstu (nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, Islande, Norvēģija, Lihtenšteina, Šveice) internetveikalos, būtiski pievērst uzmanību internetveikala uzticamībai. Vēlams pārbaudīt internetā pieejamo informāciju par internetveikalu un tirgotāju. Vairāk par drošu iepirkšanos lasiet apraksta sadaļā “Drošas iepirkšanās nosacījumi”.


Informācija par kārtību, kādā veidā saņemt pasta sūtījumus no trešajām valstīm un veikt par preču importu maksājamo nodokļu (muitas maksājumu) samaksu, pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļa vietnē.

Fizisko personu vajadzībām ir ieviesta vienkāršotā “Importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem”, kuru var iesniegt, ja:

  • sūtījumā esošo preču vērtība ir mazāka par 1000 EUR;
  • sūtījuma svars nepārsniedz 1000 kg;
  • ja uz precēm neattiecas ierobežojumi (ierobežojumi noteikti, piemēram, pārtikas produktiem, zālēm, precēm, kas izgatavotas no CITES konvencijā iekļautu sugu dzīvniekiem vai augiem, u.c. Vairāk par atsevišķu specifisku preču iegādi internetā lasiet apraksta sadaļā “Dažādu kategoriju preču pasūtīšana internetā“).

Piemēram, ja pasūtāt preci no Ķīnas un pasūtījumu piegādā kurjerpasts vai Latvijas Pasts, Jums ir jāaizpilda un jāiesniedz vienkāršotā Importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem”. 


Ja būsiet pasūtījis preci, uz kuru attiecas kāds ierobežojums, vai preču kopējā vērtība pārsniedz 1000 EUR, vai arī preču svars ir lielāks par 1000 kg, būs nepieciešams aizpildīt standarta Importa muitas deklarāciju.

 

Lai elektroniski aizpildītu un iesniegtu vienkāršoto Importa muitas deklarāciju pasta sūtījumiem, Jums ir jāpieslēdzas Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmai (EMDAS). 


To iespējams izdarīt:

Plašāka informācija par Importa muitas deklarācijas pasta sūtījumiem aizpildīšanas soļiem pieejama video “Importa muitas deklarāciju noformēšana pasta sūtījumiem”.

Deklarācijas aizpildīšanai Jums ir nepieciešami dati no pārdevēja un piegādātāja (kurjerpasta vai Latvijas Pasta), piemēram, preces vērtība, svars un sūtījuma izsekošanas numurs. Šo informāciju var atrast piegādātāja atsūtītajā paziņojumā par sūtījumu.


Aprēķināto nodokļu samaksu iespējams veikt tiešsaistē pēc deklarācijas aizpildīšanas. Nospiežot pogu “Maksāt“, portālā Latvija.lv atveras e-pakalpojums ” Muitas maksājumu veikšana tiešsaistes režīmā“, kurā var veikt apmaksu, izmantojot internetbanku.


Savu muitas maksājumu statusu varat pārbaudīt portālā Latvija.lv, izmantojot bezmaksas e-pakalpojumu “Muitas maksājumu izpildes statusa pārbaude”.


Ārvalstu internetveikalos pieejamā informācija parasti ir publicēta katras konkrētās valsts valodā ar iespēju izvēlēties kādu no starptautiskajām valodām, piemēram, angļu. Ja Jums iepirkšanās procesā rodas nepieciešamība iztulkot tīmekļa vietnē pieejamo saturu, izmantojiet automātisko tulkotāju no angļu uz latviešu valodu portālā Hugo.lv, iekopējot tulkošanas laukā internetveikala adresi un nospiežot pogu “Tulkot”.

Scroll Up