Ziņas

Iespēja izveidot e-adresi un eParakstu Vidzemes konferencē “Share It”

30. septembrī Cēsu izstāžu zālē ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu norisināsies Vidzemes mēroga informācijas tehnoloģiju konference “Share It”, kurā aicināti piedalīties IKT speciālisti, mājaslapu administratori, mazie uzņēmēji un ikviens, kurš ikdienā strādā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām. Lai paplašinātu digitālās iespējas Latvijas reģionos, piedāvā īpašu iespēju konferences laikā ātri un ērti izveidot gan e-adresi, gan eParakstu.

Konferences mērķis ir dalīties aktuālās zināšanās un praktiskā pieredzē, kā un ar kādām tehnoloģijām strādājam, veicināt diskusiju par izglītības iespējām, darbaspēku un citām nozraes tēmām, īpaši izceļot vietējo speciālistu pieredzi un izaicinājumus. Īpaša uzmanība tiks veltīta digitālajai transformācijai – tās sniegtajiem ieguvumiem uzņēmējdarbībā, e-adreses lietošanas priekšrocībām, digitalizācijas praktiskajai pieredzei un padomiem, ko vispār uzņēmumā vajadzētu digitalizēt.

“Attālināta dokumentu parakstīšana, izmantojot drošus elektroniskās identifikācijas rīkus (t. sk. bezmaksas eParakstu), daudziem uzņēmumiem jau ir kļuvusi par ikdienu – tomēr ne visiem. eParaksts ir viens no rīkiem e-adreses izveidei un lietošanai, kas no 2023. gada 1. janvāra būs obligāta juridiskām personām un jau šobrīd ir ieteicama ikvienam kā drošākais saziņas veids ar valsts un pašvaldību iestādēm. E-adreses izveidošana ir vienkārša un īsā laikā paveicama darbība, bet eParaksts prasa mazliet vairāk laika, ja to dara patstāvīgi, tāpēc iespēja to paveikt konferences laikā un lietot jau uzreiz ir vērtīgs ieguvums uzņēmējiem, kuri ir gatavi digitalizācijai savā uzņēmumā,” stāsta VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.

Virkne tēmu konferencē būs veltītas arī drošības izaicinājumiem, kas seko straujajai digitalizācijai: IoT (lietu interneta) drošībai, pamatlietotāju kiberdrošībai, drošības risku analīzei utt. Tāpat konferencē būs iespējams iegūt e-komercijas “tipus un trikus” jeb vērtīgus špikerus, uzzināt, ko baltās cepures hakeri var sniegt uzņēmumam, noskaidrot, kādus rīkus izvēlēties drošākai šodienai, un konferences noslēgumā klausīties paneļdiskusiju “Kā pusēm sarunāties”, kurā programmatūras izstrādātāji, pasūtītāji un lietotāji dalīsies pieredzē un atklās kļūdas, no kurām varētu izbēgt, īstenojot programmatūras risinājumus.

“Ne mazāk svarīgi kā uzklausīt dažādus ekspertus nozares pārstāvjiem ir sarunāties savā starpā. Digitalizācija notiek ārkārtīgi strauji, un mēs visi kopā atrodamies šajā situācijā, saskaramies ar izaicinājumiem un gūstam panākumus. Bieži vien risinājumi jau ir atrasti, atliek vien pārņemt labāko pieredzi un ieviest to arī sava uzņēmuma ikdienā. Un, protams, ceram, ka konference būs arī lielisks iedvesmas avots katram, kura ikdiena ir tieši saistīta ar jaunāko tehnoloģiju ieviešanu un lietošanu,” saka Gatis Ozols.

Konferences ekspertu vidū būs “Printify” dizaina vadītāja Līga Lētiņa, TET IT drošības speciālists Kārlis Bergmanis, Latvijas Digitālās inovācijas centra mentori Aleksandrs Ļubinskis un Vita Brakovska, “TietoEvry” vecākais IT produktu vadītājs Jurģis Priedītis, NBS Sakaru Skolas ITDM nodaļas priekšnieks Andis Maksimovs, VARAM Digitālo prasmju veicināšanas projektu nodaļas vadītāja Liene Priede, SIA “EWART WOODS”/ RM Sales solutions Maksims Jekimovs, SIA “BALTMA” valdes loceklis Alvis Sokolovs, “Possible Security” valdes loceklis Kirils Solovjovs, Liepājas Universitātes pārstāve Jana Petrenko un SIA “Unit 42” vadītājs Jānis Janušjavičs.

Lai pasākuma laikā izveidotu e-adresi un eParakstu, līdzi jāņem eID karte un tās PIN kodi vai eParaksts mobile, vai arī personu apliecinošs dokuments un internetbankas piekļuve.
Ieeja konferencē – bez maksas.

Vairāk par konferenci shareit.lv.