Informācija par drošību

Informācija par drošību

Ja Jums ir nepieciešama informācija vai palīdzība jautājumos, kas saistīti ar informācijas tehnoloģiju drošību, Jūs varat vērsties Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijā CERT.LV.


Galvenie CERT.LV uzdevumi ir:

Ja IT drošības incidenta gadījumā Jums radušies finansiāli zaudējumi, aicinām ar iesniegumu vērsties sev tuvākajā Valsts policijas nodaļā vai arī to paveikt elektroniski, sūtot iesniegumu uz iestādes e-adresi.


Rast ikdienas padomus datora drošībai un savai drošībai internetā Jūs varat arī CERT.LV uzturētajā tīmekļa vietnē Esidross.lv.


Noderīgu informāciju par jauniešu un bērnu drošību internetā var atrast, kā arī ziņot par pārkāpumiem internetā (pretlikumīgs informācijas saturs, piemēram, bērnu pornogrāfija) var vietnē Drossinternets.lv, kā arī Drossinternets.lv lietotnē Android lietotājiem vai iOS lietotājiem.


Pārbaudīt savas zināšanas par drošību internetā un uz ceļa, kā arī ziņot par novērotajiem pārkāpumiem (piemēram, par personas datu izkrāpšanu internetā) varat arī, izmantojot Valsts policijas mobilo lietotni “Mana drošība”. Izmantojot lietotni, vajadzības gadījumā varat izsaukt palīdzības dienestus. Savukārt tīmekļa vietnē Manadrosiba.lv ir pieejami drošības padomi dažādās situācijās.


Informāciju un palīdzību jautājumos par personas datu aizsardzību varat saņemt Datu valsts inspekcijā.


Lai iegūtu informāciju par reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem, Jūs varat izmantot Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ceļu satiksmes negadījumu statistiku, kā arī Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) ceļu satiksmes negadījumu karti.


Līdzīgi, uzskatāmā veidā uz ģeogrāfiskās kartes attēlotu informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem un likumpārkāpumiem ceļu satiksmē varat iegūt Ceļu satiksmes negadījumu un pārkāpumu notikuma vietu analīzes informācijas sistēmā (CAIS). Detalizētākas informācijas skatīšanai, piemēram, par Jūs interesējošo reģionu, Jūs varat izmantot ģeogrāfiskās kartes pietuvināšanas iespējas, kā arī citas pieejamās informācijas atlasīšanas opcijas.