Ziņas

Izstrādāts 72 stundu buklets ar pamatinformāciju par rīcību krīzēs, kas būtu jāzina ikvienam

Krīzes situācijā ikdienas dzīve kardināli mainās, jo var nebūt pieejami kritiskie pakalpojumi – elektrība, gāze, apkure, komunālie pakalpojumi, internets un mobilie sakari. Var nestrādāt veikali un benzīntanki, nedarboties bankomāti un maksājumu kartes. Varētu tikt  apgrūtināta ārstniecības iestāžu un glābšanas dienestu darbība.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas – vismaz 72 stundas. 

Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Droši ir zināt!

Lai Latvijas iedzīvotāji būtu savlaicīgi sagatavojušies un spētu noturēties jeb izdzīvot šādos apstākļos vismaz pirmās 72 stundas jeb trīs diennaktis līdz atbildīgie dienesti būs spējīgi atjaunot kritiskos pakalpojumus un sniegt nepieciešamo palīdzību, Aizsardzības ministrija (AM) sadarbībā ar citiem valsts operatīvajiem dienestiem radījusi informatīvu bukletu, ko aicina izlasīt ikvienam interesentam. To vari atrast un lejuplādēt ŠEIT.

Video ar piemēru, kam jābūt ārkārtas gadījumu somā, vari noskatīties ŠEIT.