Tiesību aizsardzība

Kā pārliecināties, vai uzņēmums ir tiesīgs sniegt pakalpojumus un pārdot preces?

Pērkot preces un pakalpojumus, vēlamies būt droši, ka uzņēmumi darbojas atbilstoši likumiem, un ka tie godprātīgi izturēsies arī pret mums kā patērētajiem. Tāpēc ir e-pakalpojumi, kurus izmantojot, Jūs varat iegūt informāciju par pārdevēja komercdarbību, lai justos drošāk iegādājoties tā piedāvājumus. Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnes meklētājā Jūs varat pārliecināties par uzņēmuma pastāvēšanu, kā arī redzēt, vai uzņēmumam nav uzsākts maksātnespējas vai likvidācijas process, kā arī nav darbības ierobežojumu un komercķīlas.


Ja vēlaties, varat pārbaudīt, vai uzņēmums nav VID Nodokļu parādnieku sarakstā. Valsts ieņēmumu dienests savā mājas lapā publicē sarakstu Excel formātā.


Tāpat ir pieejamas datu bāzes, kurās var pārbaudīt, vai uzņēmums ir tiesīgs tirgot konkrēta veida produkciju. PVD reģistros  varat pārbaudīt, vai uzņēmums ir ieguvis Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) atļaujas savai darbībai, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai.


Savukārt, ja šaubāties par kādas ārstniecības iestādes darbību, pārbaudiet, vai tās ir reģistrētas Ārtniecības iestāžu reģistrā. Tāpat Veselības inspekcijas datubāzēs ir iespējams iegūt arī citu noderīgu informāciju, piemēram, par reģistrētām ārstniecības personām/ārstniecības atbalsta personām, skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem, bīstamo preču sarakstu u.c. Sadaļā Objektu darbības/pakalpojuma sniegšanas apturēšana ir iespējams iegūt informāciju par apturētām Veselības inspekcijas uzraudzībā esošam iestādēm, piemērām, par ārstniecības iestādēm, kā arī plašāku informāciju kādām prasībām jāatbilst izglītības iestādēm, t.sk. pirmsskolas izglītības iestādēm, skaistumkopšanas saloniem, frizētavām, solārijiem, publiskajiem peldbaseiniem un pirtīm.

Scroll Up