Veselība

Kā saņemt medicīnisku konsultāciju un palīdzību mājās?

Mājas vizīte

Ja veselības stāvokļa dēļ Jūs nevarat ierasties ārstniecības iestādē, ģimenes ārsts izvērtēs iespēju doties mājas vizītē. Mājas vizīte jāpiesaka līdz plkst. 15:00. Vairākām iedzīvotāju grupām tiek nodrošinātas valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes. Sarakstu, ar šīm iedzīvotāju grupām ir iespējams apskatīt NVD tīmekļa vietnē. Pārējiem pacientiem ģimenes ārsta mājas vizīte ir maksas pakalpojums atbilstoši ārstniecības iestādē apstiprinātam maksas pakalpojumu cenrādim.

 

Zvaniet uz ārsta paraksi vai ārstniecības iestādi, kur praktizē Jūsu ģimenes ārsts, lai pieteiktu mājas vizīti un vienotos par tās laiku (kā arī noskaidrotu maksu par vizīti).

 

Konsultatīvais tālrunis

Iedzīvotājiem ir iespēja ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīnisku padomu vienkāršas saslimšanas gadījumā, piezvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

 

Tos sniedz pieredzējuši mediķi darba dienās no plkst. 17.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, savukārt, brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti.

 

Ja, pēc zvanītāja teiktā, operatoram radīsies šaubas par personas veselības stāvokli, zvans tiks pāradresēts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

 

Vairāk informācijas par tālruņa darbību lasiet Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tīmekļa vietnē.

 

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis nav paaugstinātas maksas.

Scroll Up