Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Kādi ir ceļošanai nepieciešamie dokumenti?

Ikvienam, šķērsojot valsts robežu, nepieciešams ņemt līdzi derīgu pasi (vai personas apliecību (eID karti), ja ceļojat Šengenas zonas ietvaros). Pirms ceļojuma sazinieties ar konkrētās ārvalsts vēstniecību, lai noskaidrotu, kādam jābūt pases derīguma termiņam, ieceļojot valstī.

Vairāk informācijas par personu apliecinoša dokumenta saņemšanu, videopamācību par to, kā pieteikties dokumenta izsniegšanai elektroniski, kā arī par rīcību, ja dokuments nozaudēts, lasiet  sadaļā Personu apliecinošs dokuments.

 

Pirms došanās ceļā, noteikti būtu jānoskaidro, vai, braucot uz izvēlēto valsti (ņemot vērā apmešanās ilgumu un brauciena mērķi), nepieciešama vīza. Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē ir pieejams valstu saraksts, uz kurām iespējams doties bez vīzas vai, pirms ceļojuma saņemot elektronisko ieceļošanas atļauju. Ja vīza tomēr nepieciešama, vērsieties konkrētās valsts pārstāvniecībā, lai noskaidrotu pieteikšanās prasības, procesu un izmaksas. Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē pieejams Ārvalstu diplomātiskā korpusa sastāvs un kontaktinformācija (angļu valodā), kuru varat izmantot, lai sazinātos ar valsts pārstāvniecību un noskaidrotu interesējošo informāciju.

 

Ja ceļojat kopā ar bērnu – bērnam (ceļojot uz Šengenas zonas valstīm) līdzi jābūt derīgam ceļošanas dokumentam – pasei vai Latvijas pilsoņa personas apliecībai (eID kartei).

 

Ja bērns ceļo viens (tas ir atļauts sasniedzot obligātās izglītības vecumu- 5 gadus), vislabāk noformēt notariāli apstiprinātu pilnvaru. Tā ir obligāta izbraucot no Šengenas zonas, tomēr arī zonas iekšienē ar tādu ceļot ir drošāk (kaut arī ne obligāti).

 

Jāpārliecinās, vai valstī, uz kuru vai caur kuru ceļos bērns, kā arī kompānija, kas sniedz pasažieru pārvadājumus, nav noteikusi kādas papildu prasības, piemēram, citu dokumentu uzrādīšanu, saistībā ar bērnu ceļošanu. Tāpat ieteicams ir arī veikt attiecīgā dokumenta tulkojumu uz galamērķa valsts valodu un iepazīties ar izvēlētā pasažieru pārvadātāja iekšējās kārtības noteikumiem.

Scroll Up