Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Kas jāzina par veselību un apdrošināšanu ceļojot?

Lai pasargātu sevi, savu mantu un veselību ceļojot, noteikti jāpadomā par apdrošināšanu. Ceļojumu apdrošināšanu plašā klāstā piedāvā daudzas apdrošināšanas kompānijas, un uz ceļojuma laiku to iespējams noformēt elektroniski kompāniju īmekļa vietnēs, kā arī filiālēs uz vietas. Ceļotājiem ieteicama apdrošināšana, kas sedz arī repatriācijas izdevumus uz mītnes zemi, personas nāves vai smagas saslimšanas gadījumā.

 

Ceļojot noteikti vērts izsvērt arī visus ar veselību saistītos riskus pēkšņas slimības, traumas utt. gadījumā. Šādās situācijās ļoti noderīga ir Eiropas veselības apdrošināšanas karte jeb EVAK, kas apliecina Jūsu tiesības saņemt nepieciešamo vai neatliekamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

 

EVAK ir plastikāta karte, kas apliecina, ka persona ir Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts (Īslandes, Norvēģijas, Lihtenšteinas) vai Šveices Konfederācijas iedzīvotājs un savā valstī ir sociāli apdrošināts.

 

EVAK kartei elektroniski iespējams pieteikties:

EVAK tiek izsniegta bez maksas un ir derīga trīs gadus. Pēc kartes derīguma termiņa beigām (vai viena mēneša laikā pirms spēkā esošās EVAK derīguma termiņa beigām) jaunu karti varat saņemt bez maksas.

 

Būtisks veselības garants ir vakcinācija. Vakcinācijas dienesta tīmekļa vietnē pieejams izsmeļošs alfabētisks valstu saraksts, kurā, izvēloties galamērķa valsti, iespējams uzzināt par nepieciešamajām vakcīnām valstī un reģionā.

 

Scroll Up