Mājoklis, pārcelšanās

Ko darīt, ja, atrodoties ārzemēs, rodas problēmas ar pasi vai personas apliecību (eID karti)?

Zudusi, bojāta pase vai personas apliecība (eID karte)

Ja, atrodoties ārzemēs, Jums radušās problēmas ar pasi vai personas apliecību (eID) – tā ir nozaudēta, bojāta nozagta vai nolaupīta, vērsieties tuvākajā Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā.

 

Ja esat pazaudējis vai Jums ir nozagta personas apliecība (eID karte) un tajā ir iekļauti sertifikāti, ar kuru palīdzību Jūs varat apliecināt savu identitāti elektroniskā vidē, kā arī elektroniskais paraksts, Jums nekavējoties jāsazinās ar uzticama sertifikācijas pakalpojumu sniedzēja VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) palīdzības dienestu pa tālruni (+371) 67108787 un jālūdz apturēt sertifikātu darbību. Palīdzības dienesta operators, lai pārliecinātos par Jūsu identitāti, uzdos slepeno jautājumu, kuru būsiet norādījis(-usi), noformējot iesniegumu eID kartes izsniegšanai.

Pagaidu ceļošanas dokuments

Lai atgrieztos Latvijā gadījumā, kad pase vai personas apliecība (eID karte) bojāta vai zudusi, Jums nepieciešama atgriešanās apliecība – pagaidu ceļošanas dokuments, kas dod tiesības atgriezties dzīvesvietas valstī 30 dienu laikā.

 

Lai saņemtu atgriešanās apliecību, vērsieties tuvākajā Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā.

 

Valstī, kurā nav Latvijas diplomātiskās vai konsulārās pārstāvniecības, atgriešanās apliecības izsniedz Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments (informatīvais tālrunis zvaniem no ārzemēm: (+371) 67015905, palīdzības saņemšanai ārkārtas situācijās ārzemēs: (+371) 26337711 vai palidziba@mfa.gov.lv). Tāpat šādā situācijā pagaidu ceļošanas dokumentu (Emergency Travel Document) iespējams saņemt jebkurā valstī pārstāvētajā Eiropas Savienības dalībvalsts vēstniecībā.

 

Atgriešanās apliecība pēc atgriešanās Latvijā nekavējoties jānodod tuvākajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā, iesniedzot dokumentus jauna personu apliecinoša dokumenta saņemšanai.

Scroll Up