Mājoklis, pārcelšanās

Ko darīt, ja esat iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā?

Ja ārzemēs iekļūstat satiksmes negadījumā, Jums tiks piemērotas tās valsts tiesības, kurā negadījums noticis. Tas nozīmē, ka zaudējumu atlīdzības pieprasīšana var atšķirties no Jūsu valstī ierastās kārtības.

 

Īpaši uzmanīgiem jābūt valstīs, kuras nav Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEZ), jo tur šie noteikumi var būtiski atšķirties. Ja dokumenti tiks iesniegti pēc konkrētās valsts noteiktā termiņa, atlīdzība netiks izmaksāta. Neskaidrību gadījumā ieteicams sazināties ar konkrētās valsts Zaļās kartes biroju.

 

Ja esat iesaistīts satiksmes negadījumā ārzemēs, nepametiet notikuma vietu. Aprunājieties ar otru vadītāju un vajadzības gadījumā izsauciet policiju un citus neatliekamās palīdzības dienestus.

 

Pierakstiet nepieciešamās ziņas par otru negadījumā iesaistīto personu un piefiksējiet negadījuma apstākļus.

 

Negadījuma vietā aizpildiet negadījuma pieteikumu, plašāka informācija par negadījuma deklarēšanu ir pieejama šeit!

 

Ja ceļu satiksmes negadījums (CSNg) notiek kādā no „Zaļās kartes” sistēmas dalībvalstīm, kas nav EEZ dalībvalsts, CSNg iesaistītajām personām par negadījumu jāpaziņo Ceļu policijai un tās valsts „Zaļās kartes” birojam. „Zaļās kartes” sistēmas dalībvalstu „Zaļās kartes” biroju adreses un telefona numuri ir norādīti „Zaļās kartes” polises veidlapas otrajā pusē.

 

Zaļā karte ir starptautisks apdrošināšanas līgums, kas tiek piešķirts jebkuram transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīs: Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un citās NVS valstīs. Šo auto apdrošināšanu ir iespējams noslēgt uz termiņu no 15 dienām līdz vienam gadam.

 

Ja esat izraisījis ceļu satiksmes negadījumu ārzemēs, nekavējoties informējiet savu obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) apdrošinātāju, pie kura esat iegādājies polisi. Šādu kārtību nosaka arī OCTA likums.

 

Apdrošinātājs šajā gadījumā ir tiesīgs pieprasīt papildu informāciju un paskaidrojumus par notikušo, kā arī lūgt uzrādīt bojāto automašīnu. Ja šos datus nenodosiet laicīgi, var gadīties, ka cietušās puses zaudējumi Jums būs jāsedz no savas kabatas, neskatoties uz to, ka polise ir aktīva.

 

Atcerieties, ka ārkārtas gadījumā ikvienā ES valstī no jebkura fiksētā vai mobilā tālruņa var bez maksas zvanīt uz 112, lai izsauktu neatliekamās palīdzības dienestus.

Scroll Up