Izglītība

Kvalifikācijas celšana un papildināšana

Ja esat izlēmis mācīties, lai mainītu darbu vai profesionālo jomu, varat izmantot Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pašnoteikšanās metodikas karjeras izvēlē un plānošanā, lai labāk izprastu savas intereses, un darba tirgus prognožu rīku, lai uzzinātu kādas ir izmaiņas darba tirgū dažādās nozarēs. NVA piedāvā arī bezmaksas karjeras konsultācijas visiem interesentiem – konsultācijas laikā varēsiet saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem un atbalstu konkrētās situācijas risināšanā. Uz karjeras konsultāciju ir nepieciešams pierakstīties iepriekš. NVA filiāļu Karjeras konsultantu kontaktinformācija atrodama šeit.

 

Lai atrastu informāciju par pieaugušo izglītības iespējām Latvijas novados un pilsētās un izvēlētos Jums piemēroto, izmantojiet Latvija.lv pieejamo pakalpojumu “Informācijas pieejamība par mūžizglītības iespējām” un portālā muzizglitiba.lv pieejamo interaktīvo karti. Apmeklējot kartē norādītās saites, būs iespējams uzzināt par iespējām konkrētās pašvaldībās, par profesijām un izglītības programmām, kuras pieejamas vistuvāk Jūsu dzīvesvietai. Lai saņemtu informatīvu konsultāciju par mācībām, pieejamo atbalstu un tā saņemšanas kārtību un citiem jautājumiem, varat vērsties pie pieaugušo izglītības koordinatoriem – izvēlieties sev tuvāko, lūdziet palīdzību un saņemiet atbalstu.

 

Izglītības programmas pieaugušajiem īsteno pašvaldību mācību centri, profesionālās izglītības iestādes, augstskolu mūžizglītības nodaļas vai centri, privātie izglītības sniedzēji un nevalstiskās organizācijas.

Dažādas neformālās un profesionālās pilnveides izglītības programmas, arī valodu kursus, piedāvā augstskolas, piemēram – Latvijas UniversitāteRīgas Stradiņa universitāteLatvijas Kultūras akadēmijaRīgas Tehniskā universitāte.

Pašvaldību aktivitātes

Lai veicinātu pieaugušo izglītību, valsts nodrošina finansējumu dažādām pašvaldībās organizētām izglītības programmām – programmas piedāvā valsts iestādes un komersantu, biedrību dibinātas izglītības iestādes. Pilnu mācību programmu sarakstu aktuālajā pieteikšanās kārtā apskatiet Valsts izglītības attīstības aģentūras tīmekļa vietnē.

 

Rīgas iedzīvotājiem Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra tīmekļa vietnē pieejams saraksts ar pašvaldības organizētām un līdzfinansētām nodarbībām ikvienam no 18 gadu vecuma.

 

Par pieaugušo izglītības iespēju klāstu vistuvāk Jūsu dzīvesvietai varat interesēties atbilstošajā pašvaldībā, nosūtot sev interesējošos jautājumus, izmantojot e-adresi vai pašvaldību norādīto kontaktinformāciju.

 

Izvēloties izglītības programmas, kas pieejamas Valsts izglītības attīstības aģentūras vietnē macibaspieaugusajiem.lv, dokumenti nav nepieciešami, jo pieteikšanās notiek tiešsaistē, izmantojot e-vidi. Vairāk par mācību klāstu un programmu veidiem lasiet šeit.

 

Ja vēlaties mācībām pieteikties klātienē, iepriekš piesakiet vizīti, uzrādiet personu apliecinošu dokumentu un noformējiet savu pieteikumu:

Scroll Up