Latvijas iedzīvotāji divreiz aktīvāk nekā pērn izmanto portālā Latvija.lv pieejamos e-pakalpojumus

Latvijas iedzīvotāji divreiz aktīvāk nekā pērn izmanto portālā Latvija.lv pieejamos e-pakalpojumus

Informācija medijiem 26.07.2019.

2019. gada pirmajā pusgadā portālā Latvija.lv e-pakalpojumu izpildi uzsākuši 765 000 unikālo lietotāju, kas ir divas reizes vairāk nekā tādā pat laika posmā 2018.gadā. Pērn pirmajos sešos mēnešos Latvija.lv unikālo lietotāju skaits bija 372 000. Kā jau ziņots iepriekš, šī gada jūnija sākumā Latvija.lv unikālo lietotāju skaits sasniedza vienu miljonu kopš portāla darbības uzsākšanas 2006.gadā, tas ir – portālā vismaz vienu reizi kādu no pieejamajiem e-pakalpojumiem pieteikusi vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju.

Kopumā šī gada pirmajā pusgadā portālā Latvija.lv pieejamie valsts un pašvaldību e-pakalpojumi uzsākti 2,36 miljonus reižu, kas ir vairāk nekā puse no pērn visa gada laikā uzsākto e-pakalpojumu reižu skaita –  3,83 miljoni[1].

“Arvien pieaugošais portāla Latvija.lv lietotāju skaits apliecina, ka veidot platformu valsts un pašvaldības pakalpojumu pieprasīšanai un saņemšanai vienuviet ir pareizais ceļš. Darbs pie portāla lietojamības šobrīd ir uzsākts, lai pakalpojumu saņemšana būtu vēl ērtāka ikvienam Latvijas iedzīvotājam un uzņēmējam,” saka VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis: “Sabiedrības vajadzības uzliek mums par pienākumu rūpēties, lai valsts informācijas sistēmas būtu savstarpēji integrētas un viegli lietojamas ikvienam. Mūsu mērķis ir panākt, lai valsts un pašvaldības tiktu uztvertas kā vienots pakalpojumu sniedzējs, lai iedzīvotājiem un uzņēmējam nebūtu jādomā, kura iestāde atbild par konkrēto pakalpojumu, bet gan jāatpazīst dzīves situācija, kurā viņš nonācis, tādējādi ātri atrisinot vajadzīgo jautājumu.”

 

Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) apkopotie dati rāda, ka 2019.gada pirmajā pusgadā populārākie e-pakalpojumi pēc uzsākšanas reižu skaita bija iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (nodrošina VSAA) – uzsākts 599 098 reizes, dokumentu pārbaude Nederīgo dokumentu reģistrā (nodrošina Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs) – uzsākts 243 637 reizes un dzīvesvietas deklarēšana (nodrošina Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde) – uzsākts 112 711 reizes. Visi šie trīs pakalpojumi bija arī visvairāk izmantotie 2018.gadā. Portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 valsts un pašvaldību e-pakalpojumi.

Kā liecina VRAA dati, šā gada pirmajos sešos mēnešos visbiežāk lietotie e-pakalpojumi pēc maksājumu skaita bija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu nomaksa – 134 990 reizes, nekustamā īpašuma nodokļa apmaksa tiešsaistē – 37 922 reizes un autoceļu lietošanas nodevas apmaksa – 26 529 reizes.

Vairāk informācijas par portāla Latvija.lv statistikas datiem iespējams skatīt  VRAA izdotajā elektroniskā izdevumā “E-ziņas”, elektroniskā formātā lasāms  šeit.

Valsts pārvaldes pakalpojumu portāls Latvija.lv nodrošina vienuviet valsts pārvaldes pakalpojumu un ar tiem saistītās informācijas pieejamību privātpersonām un valsts pārvaldei, piekļuvi e-pakalpojumiem un e-adresei.

 

Papildu informācija:

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533

E-pasts: prese@varam.gov.lv

 

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

 

 

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.