Ģimene, bērni

Mājdzīvnieka reģistrācija

No 2019. gada 24. decembra visiem suņiem līdz 4 mēnešu vecumam jābūt apzīmētiem (implantētai mikroshēmai) un reģistrētiem valstī vienotajā informācijas sistēmā – Lauksaimniecības datu centra (LDC) Dzīvnieku reģistrā. Kaķu un mājas sesku reģistrācija ir brīvprātīga.


Reģistrāciju veic pēc mikročipēšanas, lai sasaistītu dzīvnieka unikālo mikročipa numuru ar īpašnieka kontaktinformāciju. Čipa ievadīšana nenozīmē, ka mājdzīvnieks tiks automātiski reģistrēts. Vairāk par mikročipēšanu lasiet sadaļā Vakcinācija un mikročips.


Ir veterinārārsti, kuri, mikročipējot mājdzīvnieku, kā papildu pakalpojumu piedāvā arī tā reģistrāciju, bet īpašniekam ir iespēja dzīvnieku reģistrēt pašam.

Pārliecināties, vai mājdzīvnieks ir reģistrēts, var Lauksaimniecības datu centra (LDC) Dzīvnieku reģistrā.


Dzīvnieka reģistrācija ir būtiska, jo gadījumā, ja nereģistrēts dzīvnieks ir pazudis, tad tā atrašanas gadījumā īpašnieku noteikt nav iespējams – mikročipa numurs nesatur saimnieka kontaktinformāciju.


Visērtāk reģistrēt mājas (istabas) dzīvnieku ir elektroniski:

*Sūtot dokumentus elektroniski (pa e-pastu vai e-adresi), jāpievieno:

  • mājas (istabas) dzīvnieka pases vai vakcinācijas apliecības kopija,
  • aizpildīta un parakstīta reģistrācijas veidlapa.

Reģistrēt mājas (istabas) dzīvnieku klātienē (līdzi ņemot īpašnieka personu apliecinošu dokumentu un dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību) iespējams:

Maksa par reģistrāciju tiek piemērota saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra cenrādi.

Scroll Up