Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Muzeju priekšmeti

Latvija var lepoties ar Nacionālo muzeju krājumu kopkatalogu, kurā ikvienam interesentam ir iespēja brīvi apskatīt Latvijas akreditēto muzeju (valsts, pašvaldību un privāto/autonomo muzeju) krājumu priekšmetus. Kopkatalogā apskatāma liela daļa arī tādu priekšmetu, kas nav pieejami pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs. Priekšmetus iespējams sameklēt pēc to tipa, muzeja, kolekcijām vai ierakstot atslēgas vārdus kopkataloga meklētājā.

 

Tāpat atsevišķiem muzejiem (Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un Žaņa Lipkes memoriālajam muzejam) ir radītas bezmaksas mobilās lietotnes, kurās pieejama gan informācija par muzejiem, gan apskatāmi to eksponāti.  Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mobilā lietotne ir kā interaktīvs gids, kurš palīdz iepazīt muzeja ēku un apskatīt ekspozīcijas.

Mobilo lietotni iespējams lejupielādēt vietnē GooglePlay un AppStore.

 

Žaņa Lipkes memoriālais muzejs piedāvā bezmaksas mobilo lietotni Žanis Lipke Memorial,  kas paredzēta izmantošanai reizē ar muzeja apmeklējumu klātienē. Lietotne kā audio un video gids konkrētās muzeja vietās izstāsta 16 stāstus par notikumiem, kas risinājušies Otrā pasaules kara laikā, kā arī apraksta muzeja koncepciju un arhitektūru.

Lietotnes lejupielāde iespējama vietnēs http://www.lipke.lv/ios un GooglePlay.

Scroll Up