Notikumi

oktobris 2020
potcpssv
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

14. oktobris 13.30 - "Mana Latvija.lv. Dari digitāli!" sasniegto rezultātu prezentēšana partneriestādēm

Pasākuma mērķis ir informēt par programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” sasniegtajiem rezultātiem un partneriestāžu iesaisti programmas aktivitātēs. Pasākuma formāts: Vebinārs Dalībnieki (runātāji):
 • Liene Strazdiņa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Projektu pārvaldības nodaļas vecākā projekta aktivitātes koordinatore – kopsavilkums par programmas norisi, paldies partneriestādēm
 • Signe Briķe, projekta vadītāja – programmas rezultāti – komunikācija, kopējie rezultāti.
 • Elīna Plāne, “Baltijas Datoru Akadēmija” Projektu vadības nodaļas projektu vadītāja – mācību rezultāti.
Norises laiks: 14. oktobris, plkst.13.30 Ieteicamais norises ilgums: līdz 1 h Tiešraide tiek pārraidīta: vietnē mana.latvija.lv*, programmas profilā sociālajā tīklā Youtube.com *Drīzumā šeit tiks ievietota saite uz tiešraidi.

14. oktobris 15.00 - Vebinārs ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem

Pasākuma mērķis ir sniegt praktisku informāciju diasporām un ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas valsts piederīgajiem par e-iespējām, kas var noderēt saziņā ar Latvijas valsts iestādēm un pašvaldībām, kā arī informēt par aktualitātēm reemigrācijas jomā, vienlaikus sniedzot praktiskus ieteikumus dažādu formalitāšu kārtošanā reemigrantiem.  Organizatori: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Ārlietu ministrija (ĀM) sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centru” (LVRTC) un Kurzemes plānošanas reģiona reemigrācijas koordinatorpunktu. Vebināru varēs vērot Latvija.lv kanālā YouTube.com un šeit, mana.latvija.lv* Vebināra sākums - plkst.15.00, norises ilgums - apmēram 1h.
Laiks Runas persona / saturs
15.00 VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs (prezentācija): par e-pakalpojumu izmantošanas veicināšanu ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem; e-pakalpojumi un digitālie rīki šobrīd aktuālākie kā vēl nekad, ņemot vērā pārvietošanās ierobežojumus. Resurss Mana.latvija.lv – 50 dzīves situāciju apraksti, kas palīdzēs orientēties e-pakalpojumu klāstā. E-adrese – unikāls, valsts nodrošināts digitālais rīks saziņai ar Latvijas valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm no jebkuras vietas pasaulē.
15.10  ĀM Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa
15.20 Hella Madara Šabaka, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” Korporatīvās komunikācijas daļas reklāmas vadītāja: par e-parakstu kā svarīgu un ikdienā ērti lietojamu katra cilvēka e-identitātes sastāvdaļu kurš tagad atzīts visā Eiropā; par eParaksts mobile – dokumentu parakstīšanu mobilajā – kā to pieslēgt un ērti izmantot ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem; par eParaksts mobile kā atslēgu, lai pieslēgtu e-adresi.
15.30 Gatis Litvins, Latvijas Zvērinātu notāru padome izpilddirektors – par pakalpojumu Digi Notārs
15.40 Agnese Berģe: par VARAM un plānošanas reģionu kopīgi īstenotā pasākuma 2018.-2020. gadam "Pilotprojekts pašvaldībās remigrācijas veicināšanai "Reģionālās remigrācijas koordinators"" realizācijas rezultātiem – aktuālie jautājumi, piedāvātie risinājumi, statistika par pieņemtajiem likumdošanas grozījumiem un nostādnēm tuvākajiem gadiem attiecībā uz emigrantiem un reemigrantiem. Par kādiem jautājumiem vērsties pie koordinatoriem; kā attālināti risināt dzīves situācijas – saziņa ar jebkuru iestādi; kas deklarējies dzīvesvietā; par darba stāžu un nomaksātajiem nodokļiem Latvijā; kas jāievēro Latvijas valstspiederīgajiem ārzemēs; dzīves situācija: Atgriešanās un pārcelšanās uz dzīvi Latvijā. Kā nokārtot iesniegumu par bērna uzņemšanu skolā un kārtot dažādus ar nekustamo īpašumu saistītus jautājumus (apsaimniekošana, nodokļu aprēķini un maksājumi, būvniecība, restaurācija utt.)
15.50 Reemigranta pieredzes stāsts: par atgriešanās iemesliem; par praktiskiem soļiem kā atgriešanās Latvijā tika organizēta; par iedzīvošanos un pirmajiem iespaidiem pēc atgriešanās; par ieteikumiem, kas jāņem vērā citiem, kuri vēlas atgriezties. Kā var palīdzēt attālināta saziņa dažādu dzīves situāciju risināšanai pārcelšanas procesā.
16.00 - 16.10 Jautājumi / atbildes.
   

19. oktobris 10.00 - Akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” atklāšanas pasākums

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz ikgadējās akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām), atklāšanas pasākumu 19. oktobrī, plkst. 10.00 tiešsaistē - video translēs programmas kontos sociālajos tīklos Facebook un Youtube kanālā, kā arī mana.latvija.lv. Akcijas mērķis ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz, popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Informēt par akcijas laikā plānotajām aktivitātēm. Pasākuma runas personas:
 • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce,
 • Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa,
 • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības Projektu pārvaldības nodaļas vecākā projekta aktivitātes koordinatore Liene Strazdiņa,
 • Latvijas Valsts radio un televīzijas centra korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine,
 • Ārlietu ministrijas Konsulāro pakalpojumu nodaļas vadītāja vietniece Vineta Freimane. 
Visas nedēļas garumā Latvijas mērogā būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par e-pakalpojumiem, piedaloties viktorīnā. Viktorīna būs pieejams ikvienam interesentam vietnē mana.latvija.lv. Būsim ļoti pagodināti, ja radīsiet iespēju pievienoties atklāšanas pasākumā attālināti! Akcija notiks jau septīto reizi un pērn tajā piedalījās vairāk nekā 340 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā.  

21. oktobris 10.00 - Akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” trešā diena - nodarbinātība

Veltīsim uzmanību nodarbinātības jomai valstī un tam, kā ar dažādiem digitāliem resursiem varam risināt dažādus jautājumus nodarbinātības jomā – meklēt darbu, uzzināt par savām tiesībām darbā un darba aizsardzībā. Seminārs (vebinārs) tiks translēts tiešraidē programmas kontos sociālajos tīklos Facebook un Youtube kanālā, kā arī mana.latvija.lv. Runas personas:
 • NVA Klientu apkalpošanas vadības un attīstības nodaļas vecākā eksperte Līga Dūrēja,
 • Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja vietniece Katrīna Vintiša,
 • VSAA Procesu vadības vecākā eksperte Iveta Grundšteina,
 • Valsts darba inspekcijas Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja Dace Stivriņa.
Galvenās pasākuma tēmas:
  • Digitālās iespējas darba meklētājiem
  • Attālinātā un elastīgā darba iespējas
  • Pieteikšanās VSAA pakalpojumiem elektroniski
  • E-pakalpojumi darba aizsardzībā.
Jo digitālāki kļūstam, jo zaļāk dzīvojam! Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz ikgadējās akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām”), kas norisināsies no 2020. gada 19. oktobra līdz 25. oktobrim. Akcijas mērķis ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz, popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Informēt par akcijas laikā plānotajām aktivitātēm.

22. oktobris 10.00 - “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” ceturtā diena - uzņēmējdarbība

Veltīsim uzmanību uzņēmējdarbības veidiem un to reģistrēšanai, un kā ar dažādiem digitāliem resursiem varam risināt daudzveidīgus jautājumus uzņēmējdarbības jomā, piemēram, nodokļu administrēšanā. Ceturtās dienas mērķis ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz, iedrošināt un iesaistīt sabiedrību risināt dzīves situācijas digitāli/mobili, popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Seminārs (vebinārs) tiks translēts tiešraidē programmas kontos sociālajos tīklos Facebook un Youtube kanālā, kā arī mana.latvija.lv. Runas personas:
 • Uzņēmuma reģistra valsts galvenā notāre Guna Paidere,
 • VID Nodokļu pārvaldes Klientu apkalpošanas daļas vadītāja Diāna Blūma,
 • “Svaigi.lv” īpašniece Elīna Novada.
Galvenās pasākuma tēmas:
 • Uzņēmējdarbības reģistrēšana elektroniski, UR pāreja uz pilnībā attālinātu saziņu, citi noderīgi UR e-pakalpojumi
 • VID e-pakalpojumi, elektroniskā saziņa ar VID ikdienas darbā
 • Pieredze ikdienas darbā, lietojot e-pakalpojumus.
Jo digitālāki kļūstam, jo zaļāk dzīvojam! Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz ikgadējās akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām”), kas norisināsies no 2020. gada 19. oktobra līdz 25. oktobrim. Akcijas mērķis ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz, popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Informēt par akcijas laikā plānotajām aktivitātēm.

23. oktobris 10.00 - “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” piektā diena - vides aizsardzība

Veltīsim uzmanību vides aizsardzībai, zaļi domājošai ikdienai, kā tā tiek integrēta digitālajā ikdienā, un ar kādiem digitālajiem resursiem, aplikācijām un rīkiem to ikviens var panākt. Piektās dienas mērķi ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz; iedrošināt un iesaistīt sabiedrību risināt dzīves situācijas digitāli/mobili; popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Seminārs (vebinārs) tiks translēts tiešraidē programmas kontos sociālajos tīklos Facebook un Youtube kanālā, kā arī mana.latvija.lv. Runas personas:
 • Valsts vides dienesta Operatīvā koordinācijas centa vadītāja Mirdza Martukāne,
 • Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Svilāns,
 • “Zero Waste Latvia” valdes locekle Mairita Lūse.
Galvenās pasākuma tēmas:
 • VVD piedāvātie e-pakalpojumi
 • Dabas aizsardzības pārvaldes digitālie resursi un to sniegtās iespējās
 • Ejam dabā, iepazīstam to un saudzējam! Zero Waste ideja Latvijā.
Jo digitālāki kļūstam, jo zaļāk dzīvojam! Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina uz ikgadējās akcijas “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (iepriekš – “Dienas bez rindām”), kas norisināsies no 2020. gada 19. oktobra līdz 25. oktobrim. Akcijas mērķis ir popularizēt digitālo risinājumu izmantošanas galvenos ieguvumus un iespējas, ko tie sniedz, popularizēt elektronisko saziņu ar publisko pārvaldi un ērtībām, ko tā sniedz. Informēt par akcijas laikā plānotajām aktivitātēm.