Transporta līdzekļi

Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana

Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana (OCTA) ir sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Tā ir obligāta visiem transporta veidiem, kuri ir ceļu satiksmes dalībnieki Latvijā.

 

Iegādājoties OCTA polisi, persona apdrošina nevis savu transportlīdzekli, bet savu īpašnieka atbildību pret iespējamiem ceļu satiksmes negadījumā ar transportlīdzekli nodarītajiem zaudējumiem citu personu mantai, veselībai, kā arī personai nodarīto nemantisko kaitējumu.

 

OCTA polisi var iegādāties pie apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējiem. OCTA ir nepieciešama transportlīdzekļiem (sauszemes mehāniskajiem transportlīdzekļiem, piekabēm (puspiekabēm), mopēdiem), kas ir reģistrējami Ceļu satiksmes drošības direkcijāValsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, vietējā pašvaldībā vai ir reģistrēti ārvalstī.

 

Persona līgumu par OCTA var izbeigt, ja:

 

  • transportlīdzeklis personai vairs nepieder;
  • prettiesiskas darbības dēļ transportlīdzeklis izgājis no īpašnieka valdījuma (piemēram, zādzības vai laupīšanas gadījumā), un par šo faktu ir paziņots tiesībaizsardzības iestādei;
  • īpašnieks neplāno ar transportlīdzekli piedalīties ceļu satiksmē un ir pārtraucis transportlīdzekļa reģistrāciju uz laiku un nodevis numura zīmes CSDD;

 

Tā kā OCTA apdrošina personas atbildību, transportlīdzekļa īpašumtiesību maiņas gadījumā OCTA polise automātiski zaudē savu darbību.

Scroll Up