Oficiālā elektroniskā adrese saņem IKT gada balvu “Platīna pele”

Oficiālā elektroniskā adrese saņem IKT gada balvu “Platīna pele”

Informācija medijiem 05.12.2019.

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese šodien saņēma IKT gada balvu “Platīna pele” nominācijā “Valsts digitālā transformācija”. Balvas “Platīna pele” tika pasniegta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) gadskārtējā konferencē  “Zināšanu arēna”.

E-adrese iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju visu saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē. E-adrese nodrošina mūsdienīgu un drošu cilvēku saziņu ar valsti, kā arī tā kalpo kā vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

“Latvijai ir jālepojas ar to, ko esam paveikuši. Mēs neesam atpalicēji ne e-pārvaldes, ne elektronisko pakalpojumu jomā. Mēs esam starp pārliecinošiem līderiem Eiropas Savienībā, kas var lepoties ar augstu brieduma pakāpi elektroniskās pārvaldes lietās,” uzrunājot balvas pretendentus un konferences dalībniekus sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Kopš 2018.gada 1,jūnija savstarpējai saziņai e-adresi izmanto visas valsts iestādes, 2018.gada rudenī e-adresi sāka izmantot arī pašvaldības, bet no šā gada 1.janvāra e-adresi sev var izveidot ikviens interesents – gan fiziska, gan juridiska persona. Valsts reģionālā attīstības aģentūras apkopotie dati liecina, ka e-adreses sistēmā kopš tās darbības sākuma nosūtīts vairāk nekā 600 000 ziņojumu.

IKT balva “Platīna pele” dibināta 2007. gadā ar mērķi apzināt veiksmīgākos, Latvijā radītos digitālos risinājumus, novērtēt izcilākos projektu autorus un izstrādātājus, veicināt izpratni par jēgpilnu tehnoloģiju pielietojumu – sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā.

E-adresi var izveidot, autentificējoties portālā Latvija.lv, izmantojot eID karti vai mobilo lietotni eParaksts Mobile. Plašāk par e-adreses izveidošanu lasi – daridigitaliarhivs.lv/e-adrese

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494

Tālr.: 67026533

E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://daridigitaliarhivs.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. 2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”