Tiesību aizsardzība

Personas drošība dzīvesvietā

Lai pārliecinātos par savas dzīvesvietas rajona drošību – kādi likumpārkāpumi tikuši fiksēti noteiktā vietā – varat izmantot Iekšlietu ministrijas Informācijas centra e-pakalpojumu “Reģistrēto noziedzīgo nodarījumu attēlošana uz digitālās kartes”. Interaktīvajā kartē datus iespējams atlasīt pēc reģiona, noteikta laika posma un notikuma veida.

 

Lai mājoklis būtu drošs, Policija iesaka kārtīgi aizvērt logus, uzstādīt izturīgas durvis ar kvalitatīvu slēdzeni, ierīkot signalizācijas sistēmu. Ikvienam ir jābūt vērīgam pret apkārt notiekošo, – noziedznieki var uzdodoties par piegādātājiem, pakalpojumu sniedzējiem vai tirgotājiem. Arī komunicējot interneta vidē, ir jābūt uzmanīgiem, jo dažkārt dzīvokļu aplaupītāji izmanto informāciju, kuru iegūst internetā, iepazīstoties ar mājokļa saimniekiem vai viņu paziņām.

 

E-pakalpojumā “Informācija par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām” varat veikt atzīmi kartē, ja Jums ir informācija par nelegālā alkohola, cigarešu vai narkotiku tirdzniecības vietām.

 

Ja drošības apsvērumu dēļ vēlaties iegādāties ieroci, Latvija.lv e-pakalpojumā Ieroču reģistrācija, atļauju, licenču un sertifikātu pārbaude var veikt gāzes ieroča reģistrāciju un pārreģistrāciju. Tāpat pakalpojumā var pārbaudīt datus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra (IeMIC) pārziņā esošā Licenču, atļauju un sertifikātu reģistra un Ieroču reģistra.

 

Scroll Up