Struktūrvienības reģistrācija

Struktūrvienības reģistrācija

Uzņēmumam, paplašinot savu darbību vai piedāvājot pakalpojumus interneta vidē, nepieciešams reģistrēt struktūrvienību. Struktūrvienība ir saimnieciska vienība, kas ir teritoriāli nošķirta. To veido juridiskās personas vai uz līguma vai norunas pamata izveidota fizisko un juridisko personu grupa vai to pārstāvji (citas personas) un tās atrašanās vietā tiek veikta saimnieciskā darbība Latvijas Republikā vai ārpus tās. Jāatceras, ka “tīmekļa vietne” arī var tikt reģistrēta kā struktūrvienība, piemēram, internetveikaliem.

 

Reģistrējot struktūrvienību – tīmekļa vietni, kā struktūrvienības nosaukumu nepieciešams norādīt tīmekļa vietnes adresi, kā struktūrvienības veids jāizvēlas “tīmekļa vietne”. Papildu informācija par struktūrvienības reģistrāciju pieejama VID tīmekļa vietnē. Struktūrvienību iespējams reģistrēt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (VID EDS) sadaļā “Reģistri”.

Pēc veiksmīgas pieteikuma iesniegšanas lietotājs nonāk atpakaļ struktūrvienību sarakstā, un lietotājam tiek attēlota informācija par iesniegto reģistrācijas pieteikumu. Pieteikums tiek izskatīts VID ne ilgāk kā trīs darba dienu laikā un struktūrvienība tiek pievienota jau esošo struktūrvienību sarakstam.