Transporta līdzekļi

Tehniskā apskate

Vieglās automašīnas tehniskā apskate

Transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates mērķis ir nodrošināt, lai ceļu satiksmē piedalās droši un visiem tehniskajiem parametriem atbilstoši transportlīdzekļi.

 

Transportlīdzekļu tehnisko apskati var veikt tehniskās apskates stacijās visā Latvijā.

 

Sodu un nodokļu samaksu pirms tehniskās apskates var veikt:

 

  • portālā CSDD;
  • CSDD kasē;
  • ar bezskaidras naudas pārskaitījumu Valsts kasē. Valsts kases tīmekļa vietnē maksātājam ir iespēja pārliecināties, vai maksājums ir saņemts norādītajā valsts budžeta kontā.

 

Vairāk par iespējām samaksāt sodus lasiet sadaļā “Sodi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem”.

 

Par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa apmaksu lasiet sadaļā “Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis”.

 

Pirms tehniskās apskates transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) CSDD tehniskās apskates stacijā:

 

 

Par iespējamām papildu prasībām vairāk lasiet CSDD tīmekļa vietnē.

 

Piekabei pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā 12 mēnešus pēc reģistrācijas, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē. Turpmākās valsts tehniskās apskates piekabēm veic katru gadu.

Vienas dienas atļauja

Ja beidzies atļautais tehniskās apskates vai pagaidu atļaujas derīguma termiņš, varat izmantot vienas dienas atļauju piedalīties ceļu satiksmē – tā paredzēta, lai transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) varētu aizbraukt līdz tehniskās apskates stacijai ar transportlīdzekli, kam beidzies termiņš atļaujai, piedalīties ceļu satiksmē (nav spēkā esošā tehniskās apskates uzlīme), vai beidzies pagaidu atļaujas derīguma termiņš. Atļauja dod tiesības pārvietoties ar tajā norādīto transportlīdzekli no tā remonta vai atrašanās vietas tikai līdz tuvākajai transportlīdzekļa kategorijai atbilstošajai tehniskās apskates stacijai.

 

Atļauju transportlīdzekļa īpašnieks var pieprasīt un saņemt jebkurā CSDD klientu apkalpošanas centrā vai elektroniski e-CSDD. Atļaujas saņemšana ir maksas pakalpojums.

Traktortehnikas tehniskā apskate

Valsts tehnisko apskati veic traktortehnikai vai tās piekabei, lai kontrolētu tehnisko stāvokli un atbilstību satiksmes drošības un vides aizsardzības prasībām. Ja konstatēta atbilstība prasībām, tiek pieņemts lēmums par attiecīgās traktortehnikas vai tās piekabes izmantošanu ražošanas procesā un dalībai ceļu satiksmē 12 mēnešu periodā.

 

Pieprasot pakalpojumu (vēlams iepriekš vienojoties), klientam jāierodas noteiktajā apskates veikšanas vietā, t.i., pie tuvākā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras VTUA biroja, vai arī izsaucot VTUA inspektoru uz traktortehnikas atrašanās vietu. Uz apskates brīdi ir jābūt derīgai OCTA polisei. Pirms tehniskās apskates veikšanas traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks (vadītājs) inspektoram uzrāda traktortehnikas vai tās piekabes derīgu reģistrācijas apliecību, derīgu atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecību un veic samaksu par tehnisko apskati pēc VTUA maksas pakalpojumu cenrāža.

 

Valsts tehniskās apskates rezultātā tiek izsniegts:

  • tehniskās apskates protokols,
  • uzlīme vai talons par tehniskā stāvokļa atbilstību noteiktajām prasībām.
Scroll Up