Kultūra, vaļasprieki, ceļojumi

Tematiskās kolekcijas

Ja meklējat kāda konkrēta temata resursus, digitālo krājumu tematiskās kolekcijas var būt Jums īpaši piemērots resurss.

 

Ja interesējaties par Latvijas literatūras vēsturi, uzmanības vērta ir latviešu laicīgā satura rakstniecības iedibinātāja Gotharda Frīdriha Stendera (1714 –1796) literārajam mantojumam veltītā digitālā kolekcija portālā Stenders.lndb.lv. Krātuvē bez maksas brīvi pieejamas Stendera dzīves laikā iespiestās grāmatas, raksti un saglabājušies viņa rokraksti.

 

Ar unikālu Latvijas kultūrvēstures materiālu – Brāļu draudzes tekstu kopumu, kura tapšanā 18. un 19. gadsimta pirmajā pusē  bija iesaistīti vairāki tūkstoši Vidzemes latviešu zemnieku, bez maksas varat iepazīties portālā Braludraudze.lndb.lv. Kolekcijā ietverti dažādu žanru oriģinālsacerējumi, tulkojumu pārstrādājumi, noraksti un tekstu zinātniskie komentāri. Portālā pieejama informācija arī par pašu Brāļu draudzi un tās rakstītājiem.

 

Lai izzinātu ar Raiņa un Aspazijas atstāto literāro mantojumu, apmeklējiet portālu Runa.lnb.lv. Kolekcijas sastāvā ir dzejnieku darbu pirmizdevumi ar mūsdienīgām anotācijām, fotogrāfijas, vēstules no Raiņa un Aspazijas sarakstēm, kinohroniku fragmenti un citi materiāli, kas brīvi pieejami bez maksas.

 

Ja vēlaties iegūt informāciju par Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku vēsturi, norisi, personām, repertuāru un dalībniekiem – no to pirmsākumiem līdz mūsdienām, apmeklējiet Dziesmu un Deju svētku digitālo krātuvi portālā Dziesmusvetki.lndb.lv. Materiāli portālā ir brīvi pieejami, sakārtoti tematiski un sarindoti laika līnijā. Krātuvē iekļauti 3500 attēli, publicēti izdevumi un svētku dokumenti, audio un video ieraksti.

 

Latvijas kultūras daudzveidību iespējams atklāt caur 99 Latvijas kultūras kanona vērtībām, ko  aprakstos, ilustrācijās, audio un video ierakstos iespējams iepazīt bez maksas vienkopus portālā Kulturaskanons.lv.  Latvju dainu, kas ir viena no Latvijas kultūras kanona vērtībām, oriģinālkartotēkas Dainu skapja digitālā versija skatāma portālā Dainuskapis.lv.

 

Latviešu folkloras krātuves (LFK) digitālajā arhīvā Garamantas.lv tiešsaistē bez maksas pieejami un lietojami manuskripti, attēli, audio un video ieraksti, un citas vērtīgas folkloras materiālu kolekcijas. Jums ir iespēja iesaistīties digitālā satura pilnveidošanā, palīdzot atšifrēt manuskriptus, tulkojot tos citās valodās, atpazīstot un precizējot fotogrāfijās redzamos cilvēkus un vietas, palīdzot noskaidrot folkloras pierakstītāju un teicēju personības.

 

Universāls palīgs informācijas meklēšanā un interesantu faktu atklāšanā par kultūru ir portāls Letonika.lv. Tajā bez maksas pieejamas dažādas enciklopēdijas un vārdnīcas, kā arī portāla lasītavā to autoru darbi, kuri nav aizsargāti ar autortiesībām. Atsevišķu portāla lasītavas autoru darbu, kā arī, piemēram, multivides, pieejamība paredz abonēšanas maksu. Visās pašvaldību publiskajās bibliotēkās uzziņu resurss Letonika.lv iedzīvotājiem pieejams bez maksas, savukārt publisko bibliotēku reģistrētie lietotāji Letonika.lv var izmantot bez maksas arī attālināti. Letonika.lv var būt abonējušas skolas, kas nozīmē, ka arī tajās klātienē resursi var būt pieejami bez maksas.

 

Ja studējat, nodarbojaties ar pētniecību vai vienkārši interesējaties par dažādiem akadēmiskajiem informācijas avotiem, apmeklējiet portālu Academia.lndb.lv. Repozitorijā vienkopus pieejami Latvijā izstrādātie akadēmiskie darbi. Publikācijas iespējams atlasīt pēc to tipa, nozares, institūcijas un valodas vai arī sameklēt, ierakstot atslēgas vārdus portāla meklētājā.

Scroll Up