Uzņēmējdarbība

Tirdzniecības ierobežojumi, aizliegumi un īpašie nosacījumi

Pirms tiešsaistes tirdzniecības uzsākšanas būtiski apsvērt, kādas preces būs internetveikala piedāvājumā, jo jāņem vērā, ka pastāv dažādi tirdzniecības ierobežojumi. Daži ierobežojumi un aizliegumi ir saistīti ar preču pārvietošanu pāri robežai. Pasta sūtījumos nevar likt tabakas izstrādājumus, ātri bojājošos pārtikas produktus un vairākas citas potenciālu kaitējumu radošas lietas.

 

Latvijā alkohols pieskaitāms preču grupai, ko aizliegts tirgot internetā.

 

Licencētām aptiekām Latvijā ir atļauta Latvijā reģistrēto jeb Latvijas Zāļu reģistrā iekļauto bezrecepšu zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību. Plašāk par zāļu tirdzniecību internetā lasiet dzīves situācijas aprakstā “Iepirkšanās internetā”.

 

No akcīzes precēm internetā atļauts tirgot kafiju un bezalkoholiskos dzērienus. Jūs šīs preces varat iepirkt no noliktavas turētāja, kuram ir jābūt speciālai atļaujai par akcīzes preču uzglabāšanu. Tirdzniecībai paredzēto kafiju un bezalkoholiskos dzērienus Jūs varat ievest arī no citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts vai importēt.

 

Ja Jūsu uzņēmumam pašam ir atļauja akcīzes preču uzglabāšanai, Jums jāiesniedz “Kafijas un bezalkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa deklarācija” akcīzes nodokļa apmaksai.  To iespējams ērti izdarīt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (VID EDS).

 

Lai saņemtu speciālo atļauju (licenci) apstiprināta akcīzes preču noliktavas turētāja darbībai, VID EDS, sadaļā “Akcīzes preču licenču, nodrošinājumu, atļauju, izziņu un sertifikātu iesniegumi” jāiesniedz iesniegums un jāpievieno nepieciešamie dokumenti. Pirms atļaujas licences saņemšanas jāsamaksā valsts nodeva. Atļauja tās saņēmējam tiek nosūtīta elektroniski – VID EDS.

 

Tirgojot kafiju un bezalkoholiskos dzērienus, veicot preču tālākpārdošanu, Jums jāreģistrējas arī kā Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājam. Visērtāk to izdarīt VID EDS.

Scroll Up