Uzņēmējdarbības un struktūrvienības reģistrācija

Uzņēmējdarbības un struktūrvienības reģistrācija

Ja esat nolēmis sākt savu biznesu – tirdzniecību internetā, tad vispirms Jums jāizvēlas uzņēmējdarbības forma, piemēram, saimnieciskās darbības veicējs, individuālais komersants vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību. Tāpat Jums atsevišķi jāveic sava internetveikala reģistrācija, reģistrējot to kā struktūrvienību.

 

Par uzņēmuma reģistrāciju vairāk lasiet dzīves situācijas aprakstā “Uzņēmējdarbības uzsākšana”.

 

Par saimnieciskās darbības reģistrāciju pieejama informācija aprakstā “Ražošana mājas apstākļos”.

 

Plašāk par saimnieciskās darbības veicējiem saistošajiem nodokļiem lasiet Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tīmekļa vietnē.

 

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumā nav noteikts atšķirīgs regulējums nodokļa maksātājiem, kuri veic tirdzniecību internetā. Tādējādi šiem darījumiem PVN ir piemērojams vispārējā kārtībā atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma normām. Ja ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība gada laikā  pārsniegs PVN likumā noteikto apmēru, Jums būs jāreģistrējas arī kā PVN maksātājam. Visērtāk to izdarīt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (VID EDS)Atsevišķos gadījumos Jums ir jāreģistrējas VID PVN maksātāju reģistrā, neatkarīgi no apliekamo darījumu vērtības.

 

Ja tirdzniecību veicat kādā platformā, piemēram, “Ebay”, “Etsy”, “Amazon”, vai sociālajos tīklos, piemēram, “Facebook”, tad kā struktūrvienību Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāreģistrē konkrēta nodokļu maksātāja izveidotais profils/veikals tirdzniecības platformā vai sociālajā tīklā.

 

Struktūrvienību jāreģistrē VID 10 dienu laikā no lēmuma pieņemšanas par struktūrvienības izveidošanu.

 

Struktūrvienības reģistrāciju iespējams ērti veikt attālināti Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmas (VID EDS) sadaļā “Reģistri”. Ar detalizētākiem reģistrācijas soļiem iepazīstieties dzīves situācijas aprakstā “Uzņēmējdarbības veikšana” vai pakalpojuma video.

 

 

Ja saziņā ar valsts iestādēm vēlaties izvairīties no papīra dokumentu sūtīšanas un saņemšanas deklarētajā dzīvesvietas adresē, izmantojiet e-adresi juridiskām personām.  Ja izmantojot e-adresi, iestādēm sūtat dokumentus, piemēram, iesniegumus, tos nepieciešams parakstīt ar drošu elektronisko parakstu.