Darbs, pensijas

Uzņēmuma darbības un reputācijas pārbaude

Plānojot stāties jaunās darba attiecībās, ir svarīgi būt drošam, ka topošais darba devējs, neatkarīgi no tā, vai tas ir uzņēmums vai cita veida nodibinājums, ir godprātīgs un darbojas atbilstoši valsts likumdošanai.  Izmantojot Uzņēmumu reģistra (UR) tīmekļa vietnes meklētāju, iespējams pārbaudīt pamatinformāciju par UR pārvaldībā esošiem reģistriem, un noskaidrot potenciālā darba devēja uzņēmējdarbības reputāciju, piemēram, informāciju par uzņēmuma maksātnespējas procesiem, komercķīlām vai likvidāciju.

 

Detalizētu informāciju par juridisko personu vai fizisko personu, tajā skaitā fiziskās personas maksātnespējas procesiem, maksātnespējas administratoru, iespējams saņemt, izmantojot e-pakalpojumu “Informācijas izsniegšana no Uzņēmumu reģistra informācijas tīmekļa vietnes“.

 

Maksātnespējas reģistrā iespējams uzzināt maksātnespējas statusu, meklējot informāciju pēc parādnieka reģistrācijas nr., nosaukuma vai vārda/uzvārda.

 

Izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu parādnieku sarakstu, varat uzzināt, vai uzņēmumam nav apturēta saimnieciskā darbība, vai potenciālais darba devējs nav starp tiem, kas maksā mazāk par valstī noteikto minimālo mēnešalgu, kā arī, cik kopumā tas samaksājis nodokļos iepriekšējā gadā.

Scroll Up