Tiesību aizsardzība

Vides aizsardzība

Ziņošana par pārkāpumiem pret vidi

Ja Jums rūp apkārtējā vide – dabas aizsardzība un piesārņojuma mazināšana, varat savā viedtālrunī lejupielādēt Valsts Vides dienesta (VVD) bezmaksas mobilo lietoti “Vides SOS”. Lietotne Jums ļaus ātri un ērti ziņot par pamanītajiem pārkāpumiem pret vidi. Pirms lietotnes izmantošanas reģistrējieties tajā, izmantojot savu Facebook.com vai Draugiem.lv kontu. Vēlams norādīt savu tālruņa numuru, lai vajadzības gadījumā vides inspektori var ar Jums sazināties un precizēt novērojumus. Ja tomēr nevēlaties reģistrācijai izmantot savus sociālo tīklu kontus, Jūs varat izmantot iespēju pieslēgties lietotnei arī bez reģistrācijas.

 

Kā ziņot par pārkāpumu? Piemēram, ja redzat riepu izgāztuvi mežā – nofotografējiet to, aprakstiet, kas noticis un nosūtiet VVD. Ja vēlaties pievērst arī citu cilvēku uzmanību vides aizsardzībai, ar savu ziņojumu varat dalīties Facebook.com vai Twitter.com.

 

VVD dežurants izvērtēs Jūsu ziņojumu un nosūtīs Reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektoriem, kuru pārraudzītajā teritorijā pārkāpums novērots. E-pastā Jūs saņemsiet infrormāciju, ka Jūsu ziņojums apstiprināts un uz kuru iestādi tika pārsūtīts.

 

Ziņojumi nonāk VVD un ir pieejami tīmekļa vietnes Videssos.lv interaktīvajā kartē.

 

Ja Jums nav pieejams viedtālrunis lietotnes “Vides SOS” izmantošanai, bet esat novērojis iespējamu pārkāpumu pret vidi, zvaniet VVD   dežurantam pa tālruni 26338800 (diennakts) vai 67084211 (darba laikā).

Dalieties par novēroto dabā!

Dabas novērojumu portālā Dabasdati.lv  Jūs varat dalīties savos novērojumos dabā – ziņot par savvaļas augiem, dzīvniekiem un citiem organismiem. Tas ir Latvijā lielākais sabiedriskās zinātnes projekts, kurā jebkurš interesents, sniedzot informāciju var kļūt par palīgu zinātniekiem un sniegt nozīmīgus datus pētniecībai.

 

Ziņojot par novēroto dabā, Jūs:

  • Sniedzat ieguldījumu Latvijas dabas vērtību apzināšanā un saglabāšanā;
  • Uzzināt, kā sauc novēroto un nofotografēto putnu, kukaini vai augu;
  • Veidojat savu dabas novērojumu dienasgrāmatu un fotogaleriju;
  • Iepazīstat citus cilvēkus ar līdzīgu aizraušanos un varat sazināties ar dabas pētniekiem.

 

Par to, kā pievienot novērojumu Dabasdati.lv, lasiet https://dabasdati.lv/lv/cat/41/.

Scroll Up