Ziņas

Zemgales uzņēmēji pasākuma “Biznesa pavasara” laikā varēs izveidot e-adresi

Ceturtdien, 12. maijā, plkst. 10.00–15.00 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) programmas “Dari digitāli” ietvaros viesosies biznesa atbalsta dienā “Biznesa pavasaris” Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33, Jelgavā, piedāvājot visiem interesentiem pasākuma laikā izveidot savu e-parakstu un e-adresi.

Jau vairākus gadus fiziskām un juridiskām personām ir iespēja izveidot un lietot e-adresi – digitālo pastkastīti portālā Latvija.lv. Tā domāta saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm, lai no jebkuras vietas, jebkurā laikā droši sūtītu un saņemtu iesniegumus, dokumentus, pakalpojumu pieprasījumus, oficiālas vēstules u. c. Juridiskām personām e-adreses lietošana no 2023. gada 1.janvāra būs obligāta.

Kā liecina uzņēmēju novērojumi, lietojot e-adresi, tā sniedz virkni priekšrocību saziņā ar valsts un pašvaldību iestādēm. “Būvniecības nozarē vienmēr jāuztur cieša saikne ar valsts un pašvaldību iestādēm, lai saskaņotu dokumentāciju un lūgtu ekspertu viedokļus. E-adreses izmantošana dod drošības sajūtu, ka savstarpējā saziņa paliks dokumentēta un saglabāsies vienuviet,” pieredzē dalās nekustamo īpašuma attīstītāja “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš, kurš e-adresi izmanto gan kā uzņēmējs, gan kā privātpersona jau kopš 2019. gada. Viņam galvenais pamudinājums sākt e-adreses lietošanu uzņēmumā bija iespēja būt produktīvākiem un efektīvākiem; kā otru būtisku aspektu “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs izceļ sarakstes drošību.

Lai pasākuma laikā izveidotu e-adresi un e-parakstu, līdzi jāņem eID karte un tās PIN kodi vai eParaksts mobile, vai personu apliecinošs dokuments un internetbankas piekļuve.

Pasākums pieejams bez dalības maksas. Informācija un pieteikšanās pa tālr. 63012155 vai
e-pastā uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv.
Reģistrācijas anketa: https://ej.uz/Biznesa_pavasaris_ZRKAC
www.zrkac.lv